2008 Opel Corsa Yardım

corsad23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdşlar merhaba 2008 opel corsa 1.2 essentia aldım 2 konuda yardımcı olabilirmisiniz? 2008 modellerin çoğunda direksiyonda kumanda var bende neden yok serisimi farklı acaba? birde direksiyondan ses geliyor bozuk yollarda diz hizasında sanki bozuk para şıkırdıyor gibi...

Nboyraz78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdşlar merhaba 2008 opel corsa 1.2 essentia aldım 2 konuda yardımcı olabilirmisiniz? 2008 modellerin çoğunda direksiyonda kumanda var bende neden yok serisimi farklı acaba? birde direksiyondan ses geliyor bozuk yollarda diz hizasında sanki bozuk para şıkırdıyor gibi...

Bir 2008 de bende var 1.4i direksoyindan ayni ses gelmekte ozellikle tümsek e girdugim zaman ustalar direksiyon kutusunu ellettirme diyorlar bilmiyorum ne yapicam

ozanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de 2008 1.3 enjoy var ama direksiyon şükür bir ses gelmiyor :cool: ama sanırım kumanda olmaması essentia modelinin boş model olması:confused::confused:

corsad23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Elazığda ozel opel servisine gttim essentianin duz modeli dedi bi kac ozellik bu yuzden eksikmiş. direksiyon kutusuna fln baktilar sorun yok dedi kontağın altinda motor var bozuk yolda o ses yapiyor dedi kurcalama fazla

ozanyildiz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Elazığda ozel opel servisine gttim essentianin duz modeli dedi bi kac ozellik bu yuzden eksikmiş. direksiyon kutusuna fln baktilar sorun yok dedi kontağın altinda motor var bozuk yolda o ses yapiyor dedi kurcalama fazla

bence de kurcalama 50-100 tl lik bir şey 2000 3000 olmasın

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Essentia donanım model yıllarına göre farklı üretilmiş demek ki. Çünkü benim essentia da hem jant hem direksiyon kumanda var. Hatta 2012 ve sonralarında 16' jant bile var. Çok bir eksiklik değil ama dolu bir araç gibi duruyor. Asıl eksiklik cd30' da USB girişi olmaması.

Bahsettiğiniz ses için birde ön Z rotlarına baktırın ya da değiştirin. Zaten pahalı bir parça değil.

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin corsa konfor paket değil o yüzden direksiyonda kumanda düğmeleri yok