1993 Opel Astra Fren Sertleşme Sorunu

eerduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Şu anda yurt dışındayım ve eski model bir opel sahibiyim. Öncelikle sorunumu anlatayım, yardımınıza gerçekten çok ihtiyacım var.

Aracı 1 aydır kullanıyorum ve son bir haftadır fren ile ilgili problem yaşamaya başladım. Sabahları ilk aracı kullanmaya başladığımda, fren çok yumuşak oluyor, ve çok geç devreye giriyor, ilk iki fren yumuşak, sonrasında normale dönüyor. Toplamda 10kmlik bir yol gidiyorum ve sona doğru araç neredeyse hareket edemeyecek seviyeye gelecek kadar kasılıyor, ön frenler aracı kasıyor ve sıkıyor. Aracı dün bir servise verdim ve kontrol ettiler ve bir sürü diğer kusuru söyleyip, kaliperleri temizleyip teslim ettiler, dün aracı eve getirdim sorun yoktu, lakin bugün eve dönerken sorun yine baş gösterdi ve ciddi sıkıntıyla eve ulaşabildim. Fren yağı bir sene önce değiştirilmiş ve seviyesi normal gözüküyor. Sorunun nerede olduğunu bilmiyorum ve neyi tamir ettireceğim konusunda soru işaretlerim var. Forumları inceledim fakat böyle bir sorun yaşayan pek görmedim.

İnternetten biraz araştırdığımda fren pistonundaki conta segmanın eskimiş olabileceğini düşünmeye başladım. Sizlerden konuyla ilgili görüşlerinizi rica ediyorum. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Soruna neden olan çok fazla neden olabilir. Bunların başında merkez, pistonlar ilk sırada. Piston çıktıktan sonra geri çekilmiyor da olabilir.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emrah Bey,muhtemelen kaliber silindirleri çalışmıyor ve fren hidroliğinizde değişmesi gerekecek.Öncelikle ya fren kaliberini komple değişeceksiniz yada iç silindirler içintamir kiti alacaksınız.ben olsam çıkma alırım değişirim sonra yeni fren hidroliği havasını alın bitsin fren diskerli muhtemelende renk veriyordur sıcaklıkdan dolayı eğer bu dedikleriniz doğru ise

eerduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler değerli tavsiyeleriniz için, konu hakkında sizleri bilgilendireceğim.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim 96 model astra f de basıma geldi hatta en son frenler kitlemişti tekeri baskı balatayı yakmıstım :)
sorunda şu cıkmıs. fren hidroliği farklı yağdan konulmus o yuzden pistonlar acınca geri kapanmıyordu