14" Lastik Tavsiyesi

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Arkadaşlar arabamın lastiklerini değiştirme vakti geldi. Şu an üzerinde LASSA Impetus2 var. Temmuz 2006'dan beri kullanıyorum.

Alfabetik olarak BRIDGESTONE B250, LASSA Impetus Revo, MICHELIN Energy Saver lastiklerinden birini seçmeye çalışıyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Lastik ölçüleri: 185/65/14

Aradığım özellikler; Yol tutuş, sağlamlık, en az 3-4 yıllık kullanım süresi ve sessizlik.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bridgestone b330 evo daha önce kullandım. fiyatına göre çok başarılı bence. impetus revo nun testlerde çok başarılı olmadığını okumuştum. michelin in kalitesi belli ama fiyatı azcık fazla. b250 hakkında bilgim yook ama dediğim gibi b330 evo iyi lastiktir.

berkcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
michelin yoltutuş ve sessizlikte 1 numara biraz erken aşınır ama ben michelin derim kesinlikle

mlh.94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun ömürlü sessiz güvenli lastik arıyorsunuz nokian derim başka bişi demem bi inceleyin nokian lastiklaerini izmir de güven lastik diye bir satıcısı da var

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hem energy saver dediğine göre yakıt tasarrufu da sağlar biraz..

Tavsiye ederim.Kullandığım sürece yol tutuş ve sessizlik konusunda çok memnun kaldım.

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
uzun ömürlü sessiz güvenli lastik arıyorsunuz nokian derim başka bişi demem bi inceleyin nokian lastiklaerini izmir de güven lastik diye bir satıcısı da var

Dediğin gibi araştırdım. Güven Lastik NOKIAN'ı bırakmış. Artık Kormetal satıyormuş.

http://www.kormetal.com

Kormetal'i aradım beni İzmir'de bir bayiisine yönlendirdiler. Orası tanesine 120 TL dedi.

Ancak şöyle bir şey var. Ben lastiklerimi 185/65/14 biliyordum 185/60/14 ölçülerindeymiş. Aralarında bir fark var mıdır?

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
abi gel sen 15 jant lastik al bi ara niyetliydin... :D:D

Evet niyetlenmiştim ancak o zamanlar yılbaşı gibi değiştirmeyi düşünüyordum. Şimdi ise bu ay değiştirmem gerekiyor. Bu durumda bir bütçe problemi ortaya çıktı.

Bir de mesela Lassa'da 195/55/15 lastik 185/65/14 lastikten 70 TL daha pahalı. Diğer markalarda da durum neredeyse aynı. Bu fark da bütçeyi bir hayli zorluyor.