1.7 Corsama Chip yaptırdım!!!

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
piston için biişey diyemem pek çünkü dizel araçların blokları sağlam oluyo gerçekten.piston eritmeyeebilir ama oladabilir çünkü fazla basınçta hararette oynamalar oluyo ve motorun egt si yükseliyo.o yüzden ben pek tavsiye etmiyorum şahsen.ne kadar varsa okadar basmayı.ama tabi herkesin kendine göre bi bildiği vardır sizinde öyle.şahsen ben corsayı 100 lük yazılımı yükledimde arabanın karakteri değişiyo ama biraz gazla bol bol şöyle arabanın dengesizleştiğini anlıyosun.rolantide biraz turboyu yağlatmak gerek yoksa sıkıntılı turbo nun ömrü 100bin km ise 50 bine düştünü hissettiriyo.çünkü kapasitesi vs si belli.

boluya giderken 200-210 la yaklaşık 40-45 dakika yol gittim..dönerken bir o kadar daha abandım..motorda en ufak bir sarsıntılı çalışma bile göremezsin..1.7 Dti motoru kadar sağlam motor görmedim ben..Motor yağlama basıncını 0.5 bar arttırman turbonun ömrünün kısalmasının önüne geçer..hiç bir sıkıntı yaşanmaz..ki zaten normal araçlarda bile zaman zaman turbo dağılır..bunun önüne geçilemez..250-300 bin devir dönüyor o mil..ne yapıcağı hiç belli olmaz..hava filtrenden bir parça kopar dalar turboya ayıkla pirincin taşını ondan sonra..

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O Koyduğun kadran çekimi araç ya liftde yada diagnoz cihazı ile gösterge kontrolü yapılırken çekilmiş...Bu şekilde hiçbiryere varamazsın..

heheh.gülüp geçiyorum sadece doğru sen 200 210 la 40 45 dk gidebiliosun ben 200 yapamam doru haklısın nse uzatmaya gerek yok ben bilgi istemiştim.kanıtlamaya gerek duyduğum bişey yok çünkü altın semerde koysan CORSA BU sonuçta;)ayrıca ben corsa ile 200 yaptım diye kimseyi inandırmakla yükümlü değilim.sadece resim çektim koydum. zaten liftte yapmışsın demekle ben gerekli cevabı aldım bilgi birikiminizden heheh.liftte akslar aşağı sallanırken rotlar sarkıkken nede basılır ya heheh.ben bu sitenin ilk olduğu günden beri üye olan birisiyim kim oldumu ne oldumu bilir herkes.ben yardımcı olmak amaçlı konuşmuştum sen resmen ayıp etmişsin sorun değil canın sağolsun.ben 230 hp lik cooper s ile gidemiyorum ankara otobanında 40 45 dk 200 210 ile sen CORSA ile gitmişsin bravo;) nse saygılar.ben cevabımı aldım yeterince.anlaşılan en iyi usta benim felsefesi sizdede hayli yaygın.210 la 40-45 dk gidio sen 200 ü liftte anca yapmışsınıdr gibi bi cevap zaten yetti bana teşekkürler hayırlı chip geliştirmeler.nse bigün paşaoğlunda falan karşılaşırsak daha detayı konuşuruz ben ordayım genellikle mavi cooper s görürseniz önünde mutlaka uğrayın bi çay için ben kavga amaçlı değil sadece bilgi amaçlı bişyler yapmaya çalışıorum.bu arada corsaya yapılabilecek herşeyi yapın hazır subaru kovalarken.bide benim arabayı arada kaynatırsınız bi deneriz mini ile.

Son düzenleme:

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
heheh.gülüp geçiyorum sadece doğru sen 200 210 la 40 45 dk gidebiliosun ben 200 yapamam doru haklısın nse uzatmaya gerek yok ben bilgi istemiştim.kanıtlamaya gerek duyduğum bişey yok çünkü altın semerde koysan CORSA BU sonuçta;)ayrıca ben corsa ile 200 yaptım diye kimseyi inandırmakla yükümlü değilim.sadece resim çektim koydum. zaten liftte yapmışsın demekle ben gerekli cevabı aldım bilgi birikiminizden heheh.liftte akslar aşağı sallanırken rotlar sarkıkken nede basılır ya heheh.ben bu sitenin ilk olduğu günden beri üye olan birisiyim kim oldumu ne oldumu bilir herkes.ben yardımcı olmak amaçlı konuşmuştum sen resmen ayıp etmişsin sorun değil canın sağolsun.ben 230 hp lik cooper s ile gidemiyorum ankara otobanında 40 45 dk 200 210 ile sen CORSA ile gitmişsin bravo;) nse saygılar.ben cevabımı aldım yeterince.anlaşılan en iyi usta benim felsefesi sizdede hayli yaygın.210 la 40-45 dk gidio sen 200 ü liftte anca yapmışsınıdr gibi bi cevap zaten yetti bana teşekkürler hayırlı chip geliştirmeler.nse bigün paşaoğlunda falan karşılaşırsak daha detayı konuşuruz ben ordayım genellikle mavi cooper s görürseniz önünde mutlaka uğrayın bi çay için ben kavga amaçlı değil sadece bilgi amaçlı bişyler yapmaya çalışıorum.bu arada corsaya yapılabilecek herşeyi yapın hazır subaru kovalarken.bide benim arabayı arada kaynatırsınız bi deneriz mini ile.

Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz..Benim corsamı bu sitede sürmeyen kalmadı herkes biliyor..Demek sen eksik kalmışsın..buyur gel araba burda..Senin cooperı lifte kaldırınca akslar, rotlar aşağımı sallanıyor ? :) o sürratde çekilen bana tek bir resim gösterki bu kdar net çıksın..İlk mahalli dragda seninle eşleşmek isterdim..Esen Kal..!

Son düzenleme:

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
hangi araba bu yarın savaş abinin yanındayım zaten bütün gün bi grafiğe bakmış olurum inişler çıkışlar nasıl belki bizede yardımcı olur sizin grafiğiniz karşılaştırıyım bilgisayarda kayıtlı savaş abinin dynoda.yok ordada sorun olmaz pek dyno geçen 320d ye chipten önce ölçtük 160 verdi chip yapıldı ölçüldü.hard ile 210 günlük kullanım ile 192 verdi.yani hesaplanan değerler.o dynoda sorun olmaz gönlünüz rahat olsun;)

Mehmet Gazihan diye search et pc de çıkar..zaten 2 1.7corsa var pc ye kayıtlı biri seyfi biri ben..34 UC 0105 de plakam

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz..Benim corsamı bu sitede sürmeyen kalmadı herkes biliyor..Demek sen eksik kalmışsın..buyur gel araba burda..Senin cooperı lifte kaldırınca akslar, rotlar aşağımı sallanıyor ? :) o sürratde çekilen bana tek bir resim gösterki bu kdar net çıksın..İlk mahalli dragda seninle eşleşmek isterdim..Esen Kal..!
mehmet abinin arabasıı gerçekten çok sağlam gidiyoo!yanii insan şaşıp kalıyoo araç zor zaptediliyoo!geçenlerde bende bayabii kullandım!araba 1-2 asılınca 2 viteste patinajdan kurtulmuyoo asılmaya devam edildiğinde 3 te bile sağlam patii çekiyoo!bi keresindede mehmet abiyle birlikte avrupa yakasına geçtikk araba anında hiç kasılmadan 200e oturduu!hemde kasmadann!gerçekten çok sağlam gidiyoo!turbonun saatide vardıı 1.6 barr basıyoduu!ben canlı şahidiyimm:) ama araç acilen sağlam bii lastik istiyoo!oo güç karşısında lastikler çaresiz kalıyorr!mehmet abii bence en az 195/45-16 takmalısın:good: kalkışlarını dahada iileştirir diye tahmin ediyorumm!

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dorudur.sizinle laf yarışı yapıcak kadar çocuk değilim allaha şükür.sende alper duymaz yazabilirsin;) veya polo ile de katıldık.kupalarımızda var şükür dizel kategoride geçen sene mahallide.beyaz polo dizel izmit körfez 1,4 1,5 kategori ikincisi dizel birincisi.yani ben sağlam gitmiyo demiyorum gidebilir ama bitek sizin arabalarınızmı gidiyo biz corsa ile 200 yapınca feyk oluyo siz corsa ile 20 220 gidiyosunuz gidio oluo:)bu arada arabayı kullanan benim arkadaşımda resim çekti bu kadar zor değil hatta bu pazar ankara yolu akşam 6 gibi ist ye dönüşte.laf yetiştircek kadar çocuk değilim.ben bilgi amaçlı bişyler yazdım aaa bennn dizelim kralıyım kimsede benim kadar beyin veya teknoloji yok tr de tekim diyosanız orası ayrı.

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada buda diğer resim ilk önce bunu çekmiş arkadaş arka koltuktan 3 kişiyiz bu arada.200 bu 300 değilki bukadar zor olucak bişey yok.tavisye ederim video veya foto çekicekseniz tavsiye ederim arkadan çekim daha rahat oluyo.kmler de biri 100bin 401 diğeri 402 olması lazım.feyk diyenler için.sonunda benide böyle işlerle uraştırıyosunuz ama heheh.sizde bi resim video falan koyun da 40 45 dk 210 la gittiğinizi görelim.liftte lastikleri aşağıya düşen bi arabaya siz acımıyosanız tehlikesi açısından diyecek bişey yok artı konuştuğumuz araba corsa 200 yapsa nolur yapmasa nolur.ben paylaşmak için yazdım ama siz yapıosunuz başkasınınkine saygı duymuyosunuz bu ticaret zihnine uymaz.umarım ben öğreticek değilimdir.

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Paylaşım için teşekkürler..Savaş abiye TD Performans dan selamlar...Bol kazançlar..Dynoya mutlaka bak..Ordaki tork değeri de dikkatinden kaçmasın..

Son düzenleme:

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dorudur.sizinle laf yarışı yapıcak kadar çocuk değilim allaha şükür.sende alper duymaz yazabilirsin;) veya polo ile de katıldık.kupalarımızda var şükür dizel kategoride geçen sene mahallide.beyaz polo dizel izmit körfez 1,4 1,5 kategori ikincisi dizel birincisi.yani ben sağlam gitmiyo demiyorum gidebilir ama bitek sizin arabalarınızmı gidiyo biz corsa ile 200 yapınca feyk oluyo siz corsa ile 20 220 gidiyosunuz gidio oluo:)bu arada arabayı kullanan benim arkadaşımda resim çekti bu kadar zor değil hatta bu pazar ankara yolu akşam 6 gibi ist ye dönüşte.laf yetiştircek kadar çocuk değilim.ben bilgi amaçlı bişyler yazdım aaa bennn dizelim kralıyım kimsede benim kadar beyin veya teknoloji yok tr de tekim diyosanız orası ayrı.
ben sizin aracınıza basmazz vs. diye birşey sölemedim!ben sadece mehmet abinin aracının çok sağlam gittiğini söledimm!bizde burada paylaşmak için dostluk içinn varız!ben sadece mehmet abinin aracındaki izlenimlerimi paylaşmak istedimmm!buu çocuklukmu oluyo!!:mad:madem siz çocuk deilsinizz neden durmadan bizim gibi çocuklarla polamiğe giriyorsunuzz?

alpervectra-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet abinin arabasıı gerçekten çok sağlam gidiyoo!yanii insan şaşıp kalıyoo araç zor zaptediliyoo!geçenlerde bende bayabii kullandım!araba 1-2 asılınca 2 viteste patinajdan kurtulmuyoo asılmaya devam edildiğinde 3 te bile sağlam patii çekiyoo!bi keresindede mehmet abiyle birlikte avrupa yakasına geçtikk araba anında hiç kasılmadan 200e oturduu!hemde kasmadann!gerçekten çok sağlam gidiyoo!turbonun saatide vardıı 1.6 barr basıyoduu!ben canlı şahidiyimm:) ama araç acilen sağlam bii lastik istiyoo!oo güç karşısında lastikler çaresiz kalıyorr!mehmet abii bence en az 195/45-16 takmalısın:good: kalkışlarını dahada iileştirir diye tahmin ediyorumm!

dorudur ben gitmez demiyorum ama saygıyı hakettiğimi düşünüyorum.corsanın bakmadım ama polonun boost göstergesi 1,5 larda dizel olduğu için çok ozr değil devir yok falza o yüzden basması mümkün.bbenim söylemeye çalıştığım herkes yapabilir.bunu bitek ben yaparım dememek gerek.bu şekilde bi yere varamasssın diyo yanlış bi hitam yoksa güle güle kullansın bişey dediğimiz yok..

bu arada size bişey söylediğim yok yanlış anlaşılmasın yanlış bişey sölemediniz zaten.benim söylemek istediğim yok bu liftte vs vs gereksiz ithamlar tanımadan bilmeden.ben bu sitenin en eski üyelerindenim zamanında 3-4 sene önce draglara katılıoduk daha o zamanlar dizeldi vs chip mip yoktu.yani ben üstünüm tavırlarına girmek yanlış 25 yaşında insanlarız yani;)

Son düzenleme: