1.4 T motor sesi

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor ta ta ta gibi çalışıyor ,1.6 benzinli motorlar  gibi çalışmıyor bu normalmi ?

Birde sanki o ta ta ta sesiyle birlikte bi titremede var sordum bu böyle çalışır dediler sizde durum nasıl?

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 T motor sesi

Rolantide çalışırken ise klima kompresörü sesi o .

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker öztürk link' Alıntı:
Motor ta ta ta gibi çalışıyor ,1.6 benzinli motorlar  gibi çalışmıyor bu normalmi ?

Birde sanki o ta ta ta sesiyle birlikte bi titremede var sordum bu böyle çalışır dediler sizde durum nasıl?
Bizim motorlar ozellikle ilk calistiginda biraz sarsintili calisiyor normaldir

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bende ne ses ne titreşim var. Ta ta ta diye sesin motordan çıkmasına imkan yok. Yolda bile çoğu zaman önümden geçen beni farketmezse ses çıkartmıyorum hiç beni fark etmeden devam ediyor. Ta ki karşıya geçince benim sinirlenip gaza biraz hızlı basmamla egzozdan çıkan sesi duyana kadar :D

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Bende ne ses ne titreşim var. Ta ta ta diye sesin motordan çıkmasına imkan yok. Yolda bile çoğu zaman önümden geçen beni farketmezse ses çıkartmıyorum hiç beni fark etmeden devam ediyor. Ta ki karşıya geçince benim sinirlenip gaza biraz hızlı basmamla egzozdan çıkan sesi duyana kadar :D
:D :D :D :D :D battle_Escrime battle_Escrime battle_Escrime

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Bende ne ses ne titreşim var. Ta ta ta diye sesin motordan çıkmasına imkan yok. Yolda bile çoğu zaman önümden geçen beni farketmezse ses çıkartmıyorum hiç beni fark etmeden devam ediyor. Ta ki karşıya geçince benim sinirlenip gaza biraz hızlı basmamla egzozdan çıkan sesi duyana kadar:D
Bendede aynı durum oluyor ,yolun ortasından yürüyen yayaya yaklaşıyorum ama duymuyor motor sesini .tatata diye tam tarif edemedim galiba  :).ama rölantide arabanın içinde Motor sesi  dizelvari gelmiyormu? 

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Yok hocam gelmiyor. Ancak sunroof veya camı açarsam egzoz'dan gelen normal spor ses var. İsterseniz içinizin rahat etmezi açısından servisinize danışın. Normal deyip yollarlarsa bilgisayara bakıp birde öyle bakmalarını söyleyin. İnşallah ciddi mekaniksel bir sorun yoktur.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sağol pazartesi bi göstereyim . arabada gidişte falan bir sorun yok  ben bu motorlar hep böyle diyede düşünmüştüm

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Yok üstat öyle dizelvari ses yapmıyor. Ben yıllarca dizel kullandım, acaba kulağıma ondan mı sessiz geliyor diye muhakeme ettim kafamda ama arkadaşlara sordum onlarda aynı sessiz olduğunu söyledi. Yolda önümden geçen yayalar bunun en büyük örneği.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.4 motorlarda depodan gelen fazla yakıtı ve yakıt buharını geri depoya pompalayan aktivatörler çalıştığı zaman kabin içinde hafif bir kütürtü şeklinde çalışma sesleri duyuluyor ancak her zaman değil ara ara çalışıyorlar, çalışmadıklarında motor rölanti devrinde gayet sessiz oluyor.

Ses hiç kesilmiyorsa servise danışın, dediğim gibi arada bir kendiliğinden birden kesiliyorsa yakıtla alakalıdır.