1.3 Cdti hararet

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba H kasa 1.3 cdti aracım var dün hava 30 dereceyken düz yolda araba 93-97 arası çalışıyordu bayırda 105 dereceye kadar gördüm daha sonra yine 95 lere düştü herhangi bir sorun varmı sıcaklık değerlerinde

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba H kasa 1.3 cdti aracım var dün hava 30 dereceyken düz yolda araba 93-97 arası çalışıyordu bayırda 105 dereceye kadar gördüm daha sonra yine 95 lere düştü herhangi bir sorun varmı sıcaklık değerlerinde
Sıcaklık yüksek benim 1. viteste zorlayarak en fazla yokuşta 98 derece gördü. En ucuzdan pahalıya doğru gidip sorunu bulmak gerekir. Aracınızda yeterli seviyede antifriz var mı?

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
değerler normal

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Sıcaklık yüksek benim 1. viteste zorlayarak en fazla yokuşta 98 derece gördü. En ucuzdan pahalıya doğru gidip sorunu bulmak gerekir. Aracınızda yeterli seviyede antifriz var mı?

49967D7B-A1B4-4DD8-A0A1-EA704F3057130fcc8354213e7e70.jpg

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
seviye yeterli gibi ama araç düzde olmadığı için kesin konuşamıyorum. Termosotat açıyor mu açıyorsa kaçta açıyor buna bakmak lazım orjinali 80 civarı açıyor 1.3lerin
Okların üstündeki çizginin biraz üstünde düzdeyken de termostat açtığını nasıl anlayabilirim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Okların üstündeki çizginin biraz üstünde düzdeyken de termostat açtığını nasıl anlayabilirim
Seviye iyi o zaman termostat motorun sağ üst kısmına doğru kalıyor şanzımanın üzerinde kalın bir boru çıkar radyatöre giden açılınca o ısınır. Isınmıyorsa yada geç ısınıyorsa arızalı olabilir.

Araçta yazılım yok dimi ben aracın orjinal olduğunu varsayarak sıcaklıklara yüksek yazdım.

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Seviye iyi o zaman termostat motorun sağ üst kısmına doğru kalıyor şanzımanın üzerinde kalın bir boru çıkar radyatöre giden açılınca o ısınır. Isınmıyorsa yada geç ısınıyorsa arızalı olabilir.

Araçta yazılım yok dimi ben aracın orjinal olduğunu varsayarak sıcaklıklara yüksek yazdım.
Hayır yok

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Opel Insignia 2.0 160 beygir CDTI yolda giderken birden hararet 130 vurdu aracı durdurdum tak tak ses geldi ve stop etti hararet yüksek motoru kaptım arızası yaktı, stop ettikten sonra suyuna yağına baktık eksik yok kaçırma yok sonra aracı kullanmadan bir ustaya çekiciyle çektik çünkü hararet dussede ilk cakistirmada direk 130 a vuruyor ve tak tak sesleri gelip sonra kendiliğinden stop ediyordu. Yetkili servisten gelen cihaz ile kodları yeniden yüklediler sorun geçti özel servislerdki cihaz yüklemeyi yapamıyor kod atamıyor sakın cihaz ile kod atmadan yazılımı yüklemeden motoru açtirmayin yatak sarması var derlerse hemen motor indirmeyin önce yazılım yemezse sonra egzoz sensörü değişimi p2428 hata koduysa en son motor indirme