1,3/95hp dizel kullanımı hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

senın dedıgınden yola cıkarak soyluyorume bılmem farkındamısınız? sız madem 50 kmde 5vıtesle az yakıyor dıyorsunuz bende sıze tavsıye verıyorum ıste 5le kalkın hıc yakıt yakmayın dımı? ne kadar sacma gelıyor kulaga ıste dedıgınız savundugunuz seyde bu demek bı arastırın derım yorum yazmadan once hersey kullanma kıtapcıgından ıbaret degıl!!
ya valla arkadaşım anlamakta sıkıntı var sanırım sende !
valla bak diyorumki sana arabanın en az yakmasını istiyorsan yol durumuna göre en yüksek viteste gitmen gerekir. düz yolda araba 50 km hızda 5.viteste en az yakar. bilemem anlatabildin mi ?

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım yit gitsin arabanın zevkini al biraz ben öyle yapıyorum...resme aldanmayın ama vectramı çok seviyordum kaldırmadım resmi...

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir allahın kuluda dememişki arkadaş düz yolda 50 km hızda o araç nasıl 5. viteste olabiliyor

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir allahın kuluda dememişki arkadaş düz yolda 50 km hızda o araç nasıl 5. viteste olabiliyor

işte anlatamıyorumkı derdımı bosver abı 50 kmde 5te gıden adamın arabası cok saglıklı olcagını sanmıyorum hala ınatlasıyor benımle herkezın kendı aracı ben aracımı sevıyorum 5cı viteste 50 gıtcek kadarda dusmedım

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

işte anlatamıyorumkı derdımı bosver abı 50 kmde 5te gıden adamın arabası cok saglıklı olcagını sanmıyorum hala ınatlasıyor benımle herkezın kendı aracı ben aracımı sevıyorum 5cı viteste 50 gıtcek kadarda dusmedım

yahu arkadaş sanayicisiniz mağdem arabaya hangi yağı koysam diye soru soruyorsun geliyorsun diyorsun ki araba 5.viteste düz yolda 50 km hızda en az yaktığını tartışıyorsun. sırf senin için arabada bir video çekecem valla bak. ;)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
35 kmh ile 1.2 moturla 5. fiteste titremeden gidiyor sureklı atarım ;)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
bırakın yolun düzünü bayırını çukurunu taşını :saplak:motoru dinleyin motoru. o size söyler nerede nasıl gideceğinizi, yemeyin boşu boşuna birbirinizi. ha bide yiğit ve yoğurt olayı var isteyen istediği gibi yer:yahoo:

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Burada Emre bey gecen bir konu açtı devirli kullanılan dizel aracın EGR si diye. Maasallah gram kürüm yoktu. Devirli kullanmak demek hep en üst devirde dip gaz gitmek değildir .

Şahsi fikrim 50km ile 5. Vites te kullanılan araç ileride yakıttan yaptırdığı karı misli misli geri alacaktır . Motorun belalari arasında kurum ilk sırada gelir .

Tek diyecek oldugum motoru dinleyin uygun devire göre surun . Şahsi fikrim 50 km ile 5 . Vites araca zarar getirir. Sürülmez mi sürülür o ayrı bir konu.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niye sen araba kullanmıyor musun ? :D

yok ben anlayamıyorum düz yolda araç 5. vitesteyken nasıl okadar hıza düşebiliyor onu çözemiyorum bir türlü az çok araba kullanmışlığım var 70 e bile düştüğünde hız düz yolda araç dörde çek diye yalvarıyor ki 20 km daha aşşağı bir hızdan bahsediyoruz hayal edemiyorum. ayrıca yakıt ekonomisinden bakarsak konuyu açan arkadaş gibi yeni kasa 1.3 astra sahibiyim eds olan düz yolda 70 e sabitlediğimde araç 5 vitesteyken atıyorum 4.5 anlık yakıyorsa 4 e çektiğimde 3.6 4.0 o aralarda geziyor yani pratik olarak her zaman yüksek vites ekonomi değildir keza rampa çıkarkende bir yüksek viteste araba hem gitmiyor hem yakıt tüketimi artıyor 5 ten 4 çekiyorsun araç hep gitmeye başlıyor hem yakıt düşüyor

kusura bakmayın ama 5. vites 50 ile gidiyorum diyen arkadaşın aracı için üzülüyorum hem arabayı hırpalıyor hem fazla yakıt tüketiyor keza 5. vites 35 km demiş bir arkadaş ama dalga geçitiğini sanıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...