Zafira alınır mı?

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Geniş, 7 kişilik bir araç alma niyetindeyim. Bütçemiz oldukça sınırlı. Hatta sıpsınırlı. :) 2006-2009 benzin-lpg manuel enjoy ya da cosmo zafirayı nasıl bilirsiniz? Yakıt, yol tutuş, iç mekan, sorunsuzluk vs vs.. değerlendirebilirseniz memnun olurum. Bir de bütçe sınırlı olunca km yüksek araçlar denk geliyor. Km yüksekliği gözümü korkutmalı mı? Yoksa bu motor 200- 300 bin kmyi güle oynaya kaldırır mı?

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Zafira A alınırsa 1.8 motor, Zafira B alınırsa var mı bilmiyorum ama dizel alın. 1.6 motor hantal kalabiliyor

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: b.arat

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafira B iç ve dış görünüm olarak daha güncel olduğu ve beğenimi kazandığı için tercih sebebi.
Haklisiniz @tuleybihayat . Bu boyutlarda bir araç dizel olmalı. Dizeli var: 1.9 cdti. Bütçemi aşıyor her halükarda. 1.6 alıp sabır çeke çeke kullanabilirim diye düşünüyorum.

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Düşünürseniz 1.6 atmosferik için yazılımla 15 beygir 20-25 tork civarı bir güç alabilirsiniz. Hissedilir şekilde gücünü artirabilirsiniz

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Alınır alınmasına da genelde bu tarz aracı aldığınızda son kullanıcısı oluyorsunuz :) satmakta ( şans çok büyük faktör) epey zorlanırsınız. Ben de epey 7 kişilik araç araştırmıştım, Tercih sizin ama Citroen, pejo ya bir göz atın derim.

• Beğen

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam Ford S-Max bakardım. 40.000 tl’ye 2007 modelleri var. 2.0 dizel motor. Araç mondeo ile aynı şasiye sahip. Geniş ve konforlu.
Ya da Citroen Picasso’laa bakın.

• Beğen

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Başlığı görünce direk alınır dedim..Beğendiğim bir araç...

• Beğen

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düşünürseniz 1.6 atmosferik için yazılımla 15 beygir 20-25 tork civarı bir güç alabilirsiniz. Hissedilir şekilde gücünü artirabilirsiniz

Tavsiyeniz aklımda olsun. Yazılımla bu artış bence yeterli olur. Mantıklı bir çözüm...

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

Ben olsam Ford S-Max bakardım. 40.000 tl’ye 2007 modelleri var. 2.0 dizel motor. Araç mondeo ile aynı şasiye sahip. Geniş ve konforlu.
Ya da Citroen Picasso’laa bakın.

S-max bakıyorum ama yakıtı düşündürüyor. Araç şehir içi günlük de kullanılacak. S-max çok güzel bir araç.

Son düzenleme:

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yazılım düşünürseniz sorunsuzluk adına tek tavsiyem 2cr performance olacaktır.

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alınır alınmasına da genelde bu tarz aracı aldığınızda son kullanıcısı oluyorsunuz :) satmakta ( şans çok büyük faktör) epey zorlanırsınız. Ben de epey 7 kişilik araç araştırmıştım, Tercih sizin ama Citroen, pejo ya bir göz atın derim.
Meselenin o kısmını pek dert etmemek gerekiyor. Her aracin alicisi olur mutlaka. Yeter ki makul bir fiyat belirlensin. Bu araclardan birini alip gezip dolaşmayı keyfini çikarmayi düşünüyorum.