Yüksek hızlarda davlumbazdan gelen tık tık sesi çözümü(videolu)

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yüksek hızlarda davlumbazdan gelen tık tık sesi çözümü(videolu)

ozgun88 link' Alıntı:
onu yaptıracak olursan ayrıntılı bekleriz o halde bakarsın yapamayabilirim :D

peki çift taraflıyı nereye yapıştırdın kardeşim? kırmızı bant o mu? yoksa komple davlumbazı söküp davlumbazın iç kısmamına mı yapıştırdın çift taraflıyı?
Kardeşim kırmızı bantın altında ek yeri var davlumbazın, birbirine geçmeli iki parça var, sorunda buradan kaynaklanıyor zaten. Davlumbaz sökülmüyor, ek yerinin arasından esneterek geçiriyorsun çift taraflıyı. En garantisi ek yerine silikon sıkmak. Biz kırmızı bantı alttaki bantı korusun diye onun üstünden dağru bantladık. Önemli olan ek yerinin sallanmasını engellemek. Zaten ek yerine vurduğunda sallandığını ve ses yaptığını göreceksin. Hatta denemek için önce ek yerine birşeyler sıkıştır oynamayacak şekilde, sonra yola çık hız yap sesin kesildiğini göreceksin.

Cebelli59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Davlumbazları gerçekten sökemiyor muyuz? Söküp würth pütür atmak istiyorum, takır tkur taş seslerinden sıkıldım artık.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

huseyin0667 link' Alıntı:
Kardeşim kırmızı bantın altında ek yeri var davlumbazın, birbirine geçmeli iki parça var, sorunda buradan kaynaklanıyor zaten. Davlumbaz sökülmüyor, ek yerinin arasından esneterek geçiriyorsun çift taraflıyı. En garantisi ek yerine silikon sıkmak. Biz kırmızı bantı alttaki bantı korusun diye onun üstünden dağru bantladık. ֖nemli olan ek yerinin sallanmasını engellemek. Zaten ek yerine vurduğunda sallandığını ve ses yaptığını göreceksin. Hatta denemek için önce ek yerine birşeyler sıkıştır oynamayacak şekilde, sonra yola çık hız yap sesin kesildiğini göreceksin.

tamamdır kardeşim proje tam olarak oturdu şimdi aklıma bende bu işi çözeceğim inşallah birkaç gün içinde durumdan haberdar ederim tekrardan ilgine teşekkür ederim  045thumbsup

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:
Davlumbazları gerçekten sökemiyor muyuz? Söküp würth pütür atmak istiyorum, takır tkur taş seslerinden sıkıldım artık.

aslında bu pütür işini Recai' ye (REC) danışabilirsiniz bu konularda bilgilidir kendisi

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cebelli59 link' Alıntı:

Davlumbazları sökmenize gerek yok.

Lastiği söküp davlumbazı gazyağı, tiner vb. çözücü bir madde ile iyice temizledikten sonra pütürü dışarıdan 3 kat atmanız yeterli olacaktır. Her katı bir önceki kat kuruduktan hemen sonra atmalısınız, zaten çabuk kuruyor. Würth doğru seçim.  045thumbsup  Kolay gelsin...

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Recai hızır mısın mübarek :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozgun88 link' Alıntı:
Recai hızır mısın mübarek :)

Gönderdiğin linkten geldim, hızır değil hazır oldu biraz  noell

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Gönderdiğin linkten geldim, hızır değil hazır oldu biraz  noell

link hazır olsa da  :D cvp hızlılığı harika  greatt

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Abim davlumbazdan da gelebilir, kaputu açınca ön şöför camının oradaki çamurluğun içindeki kablodan da gelebiliyor.

Mücahit kablo da olabilir diye düşündüm fakat ses sağ taraftan ve oldukça rahatsızlık derecesindeydi ve geçen hafta cuma günü incirliova otobanından çıktıktan sonra hava oldukça rüzgarlıydı.Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Afyon'a yaklaştıkça resmen fırtına vardı ve o rahatsız eden sesi anlatamam sanki bir parça kopmuşta sağ aynaya çarpıyor gibi.Ayna altı ledleri yaptırdık ya, bir an aklıma sanki ayna kaplaması, tam yerine oturmadı da aradan rüzgar girip oradaki kablolara çarpıyor diye düşünmedimde değil hani...Sence o da olabilirmi..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

cenko link' Alıntı:
Mücahit kablo da olabilir diye düşündüm fakat ses sağ taraftan ve oldukça rahatsızlık derecesindeydi ve geçen hafta cuma günü incirliova otobanından çıktıktan sonra hava oldukça rüzgarlıydı.Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Afyon'a yaklaştıkça resmen fırtına vardı ve o rahatsız eden sesi anlatamam sanki bir parça kopmuşta sağ aynaya çarpıyor gibi.Ayna altı ledleri yaptırdık ya, bir an aklıma sanki ayna kaplaması, tam yerine oturmadı da aradan rüzgar girip oradaki kablolara çarpıyor diye düşünmedimde değil hani...Sence o da olabilirmi..

Ayna altını Emrah'ta yaptırdıysan mutlaka kapatmıştır abi. Aynada bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum abi. Ya dediğim yerdendir ya da paylaşımı yapan arkadaşımızın dediği gibi davlumbazdadır.