Yola çıkmadan bir bakalım.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun bir yolculuk yapacağım yaklaşık 7000 Km arkadaşlar, yola çıkmadan ne tür bakımları yaptırsam iyi olur ? Kıyı turu olacak İzmir'den başlayıp Mersin'de son bulacak. Sıcak havada başıma dert açmaması için neleri gözden geçirmeliyim ? Birde şöyle dipnot aracımda trermostat yok hararet 80-85 arasında genelde 90 a nadir geliyor, bu duruma müdahale etmeli miyim ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yağ değişimi ve lastik bu kadar fazlaya gerek yok.

tolga gümüştekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rutin 10 bin yada 15 bin bakımı bu yolculuk esnasında dolacaksa eğer ,
bakıma sok, yağ filtreler zamanı gelmişse bujiler değişir ayrıca genel kontrol olur,
bakım gelmeyecekse servise sok yola çıkacam bir genel bakarmısınız demen yeterli olur.

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastiklerim 1 aylık 4 ü de. Öyleyse yağ diğişimi yapayım yaklaşık bi 6 bin km oldu, birde yağa katkı koyayım, hava filtresinide değişsem fena olmaz galiba.

manisa45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanegitim.com
yedek lastiğe bi baktır. lastiklerin havalarına baktır. yağ filtre değiştir derim. gerekli servis numaraları al derim :) birde güzergahı buraya yaz. yazın bende böyle bir tur düşünüyorum diyorum :)

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot balans
yağına suyuna lastik havalarına bakın.
termostad nasıl yok onu anlamadım arabada hiç mi yok :D termostadsız araba olmaz ama :D

Mustafa58CD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Termostad konusu şu şekilde gelişti, hararet 90 a pek gelmiyordu genelde 80-85 civarlarındaydı bazen 30 ları hiç geçmiyordu, aracı İzmir'den almıştım. Ustamda sıcak memleketlerde yapıyorlar bunu içini söküyorlar termostadın dedi, sürekli devridaim yapar ve motoru serin tutar tek dezavantajı kışın kalorifer serin üfler dedi. Onun haricinde her zaman ilgilendiğim aracıma yola çıkmadan önce yaptıracaklarım.

* Motor yağı ve yağ filtresi değişimi + hava filtresi (Kirli hava filtresi daha iyi olur diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum )

* Rot balans ve lastik hava basınçlarının kontrolü,

* Genel tebdirler, lpg sızıntı kontrolü, akü, stepme, klima vs gibi kontrolleride yaptıracağım. Birde güzel cila iyi gider herhalde.

* Opetlerde fullenmeyi bekleyen boş bir tank.

İşte yol haritam kıyıda gezmedik yer bırakmamayı düşünüyorum 2 arkadaş gidiyoruz son gün 28 Mayıs, toplam 10 gün :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allahtan havalar sıcakta termostat başına iş açmaz ;) kışın olsaydı 7000 km de motor bloğunu bile çatlatabilrdin,ustan en büyük dezavantajı söylememiş :D kışa termostatı değiş kardesim :)
yola cıkamdanda yağ değişsen,kriko yedek lastik kontrolü, sonrasında da Allan yolunu açık etsin kazasız belasız :)

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmkan varsa süreyi uzatın 10 günde sadece bakarak geçersiniz. Gördün mü gördüm o kadar da kalır. O kadar şehir,ilçe,kaza,kasaba,ören yerler vs.
Hayırlı yolculuklar şimdiden ;)