Yol bilgisayarında kontrol fren lamba ikazı

20ahmet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1 ay önce aldığım aracı muayineye soktum. Muayineden sonra aracımı ilk çalıştırdığımda yol bilgisayarında kontrol fren lamba ikazı çıkıyor. Bir kere frene bastımı gidiyor. Muayineden önce böyle bir şey yoktu. Neden kaynaklı olabilir? Kendim bu sorunu giderebilir miyim?

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal olanı da bu zaten arkadaşım sorun yok muayneden önce bu durum nasıl olmaz onu anlıyamadım :)=

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de arabayı yıkadım, park ampul uyarısı verdi, arabayı kullandım 2-3 saat sonra söndü :D

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal kontrol yapiyor araç

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sunada kullandığım Astra da yol bilgisayarı olmadığından bu özellik yok ama önceki aracım vectra da calistirinca yol bilgisayarı ekranında check diye kontrol yazısı çıkardı. frene basınca giderdi. sonradan öğrendiğime göre fren sistemi kontrolü yapıyormuş bu şekilde.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Geçici olarak yapmıştır arıza koduda vardır araçta arıza kodunu sildir bir kaç kez daha yaparsa Fren pedal müsiri degismesi lazım fren pedalı na bağlı olan parça senin frene frene basış şiddetini Abs beynine bildiriyor ve Abs pedala basma gücüne göre işlem uyguluyor bu özellikler voswagenlerde de var
Bu parça görevini yitirmisse sert frenlemelerde Abs geç devreye girer veya girmez pedaldan sinyal alamadığı için

havaciahm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçici olarak yapmıştır arıza koduda vardır araçta arıza kodunu sildir bir kaç kez daha yaparsa Fren pedal müsiri degismesi lazım fren pedalı na bağlı olan parça senin frene frene basış şiddetini Abs beynine bildiriyor ve Abs pedala basma gücüne göre işlem uyguluyor bu özellikler voswagenlerde de var
Bu parça görevini yitirmisse sert frenlemelerde Abs geç devreye girer veya girmez pedaldan sinyal alamadığı için

Benim araçta bu durum yaklaşık bir yıldır var ama ABS ile ilgili hiç sorun yaşamadım. Artı olarak kontrol yağ seviyesi de yazıyor ama araçta yağ müşiri yok :) o nasıl oluyor anlayamadım serviste çözemedi zaten.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çalıştıktan sonra fren lambalarını kontrol ediyor.Normal bir durum.

mdt58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba
bende opel astra h kasa var
fren lambası uyarısı veriyor ama fren lambaları yanıyor sıkıntısı yok
elektrıkcı bilgisayara bagladı arıza sılınmıyor
arka elektrık tablası degısecek dedı
böyle sorun yasayan var mı acaba veya cozumu hakkında bilgisi olan arakdaslar var mı