Yol bilgisayarı

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
1996 model opel vectra b kasa 2.0 GLS araca sahibim fakat aracı aldığım günden beri yol bilgisayarım çalışmıyor sadece nokta nokta bir şeyler var ondada ne olduğu belli değil vectralarda yol bilgisaarının görevlerini bilmiyorum ama hararet gelince bi ses geliyor galiba yol bilgisayarından ama çalışmadığı için anlamıyorum nereye göstermem gerekiyor yada ne yapmam lazım?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1996 model opel vectra b kasa 2.0 GLS araca sahibim fakat aracı aldığım günden beri yol bilgisayarım çalışmıyor sadece nokta nokta bir şeyler var ondada ne olduğu belli değil vectralarda yol bilgisaarının görevlerini bilmiyorum ama hararet gelince bi ses geliyor galiba yol bilgisayarından ama çalışmadığı için anlamıyorum nereye göstermem gerekiyor yada ne yapmam lazım?

Hayret bişey niye hiç kimse cevap yazmamış acaba ? Belki herkes bildiği için mi?

Bilindiği üzere Opelin bazı modellerindeki yol bilgisayarlarında pixel kaybı denen harflerin okunmasına önleyen ya da okunmamasına sebeb olan bir hastalık mevcut. Bu yüzden sen de yazıları okuyamıyorsun.

Duyduğumuz ve bildiğimiz kadarıyla bu yol bilgisayarlarının pixel kayıplarını tamir eden yerler varmış.
100 150 lira arasında para istiyorlarmış.

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözüm iki şekilde ya ikinci el sağlam bulunup takılacak yada tamir ettirilecek.LCD ekranın data kablosunun kart tarafındaki bağlantıları temizleniyor sorun düzeliyor sonra

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
GLS'lerin standart donanımında yol bilgisayarı var mıydı?

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Bir arkadaş özel mesaj atmış çıkma yol bilgisayarı 160 TL diye

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
GLS standart olarak var mı bilmiyorum ama benim aracımda var

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
GLS standart olarak var mı bilmiyorum ama benim aracımda var

Yol bilgisayarı ekranı ile bilgi ekranı ayrı şeylerdir, aynı işi görmedikleri için birbirinin yerine de kullanılamazlar, yanlış ürün alırsanız çalışmaz.

TLGa35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
10sindirgiliyiz.tr.gg
Onu bilmiyordum işte,eğer fotoğraftan anlaşılıyorsa fotoğrafını çekip atıyım bi bakın isterseniz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
TİD (bilgi ekranı için)

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=93141

Bu ekranda, tarih, saat, sıcaklık, radyoyu açınca da frekans ayarları görülür, alt kısımda ise herhangi bir yazı yer almaz.

Bu da yol bilgisayarı ekranı

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=95106

Görüldüğü gibi üç kısımdan oluşuyor, en üstte araç hakkında bilgiler, daha sonra tarih saat bilgileri yer alıyor.