Yol Bilgisayarı Ekranı

hun_estergon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar forumda aradım vectra c için böyle bir konu bulamadım.

2006 model vectra c sahibiyim. 3 gün önce arabamı bir tanıdığa verdim. Araç geri geldiğinde yol bilgisayarında 4-5 adet ölü piksel olduğunu gördüm. 4-5 pikselden bişey olmaz canı sıkılmasın tanıdığın diye nasıl olduğunu falan sormadım. Ancak bu 4-5 piksel dün 8-10 piksel oldu. Bugün 15-20 kadar var (adetler tahminidir saymadım.) her geçen gün artıyor. Bunu durdurmanın bir yolu varmıdır:confused::confused:? Yok zamanda yenisine verecek 250 - 300 liram yok:(:(:(. örnek resimlerimler aşağıdadır.

iki fotograf arasında 12 saat fark var. 12 saat sonra piksel sayısı arttı. Acil yardımlarınızı bekliyorum. herkese şimdiden teşekkürler.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
aaşırı sıcaktan veya aşırı sıcaktan da olabiliyor. biraz bekleyin bence normale dönebilir.

hun_estergon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak günler geride kaldı. Düzelmesinden ziyade bozuluyor. Her geçen gün ölü piksel sayısı artıyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
piksellerin ölmesi durdurulamaz artık.

bu arada olayın aracı verdiğiniz tanıdıkla hiçbir ilgisi yok, tamamen tesadüf olmuş.

hun_estergon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şansa bak

vay be!! arabayı alırken hiç bişey yoktu bi sürü derdi çıktı garip garip. cevaplar için teşekkürler.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ekranı sökün.çıkmacıya gidip araçtan sökülürken sıfırlanmamış bir tanesinin ekranını alıcağınızı söyleyin yapabildiğiniz kadar pazarlık yapıp ekranları değiştirin. ekran kolay çıkabiliyor sadece lcd kısmı yani... lehimsiz geçmeli film şeklinde kabloları mevcut...

hun_estergon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
afyonda çıkmacı

afyonda çıkmacı yok malesef. Başına gelen varmı böyle birşey. Ölü pikseller atrmaya devam ediyor. nereye kadar artacak?

KemalBALABAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda da bu durum vardı ama sizin bu hiç birşey :) benimkinde ekranın ortasından çapraz 2 çizgi geçiyordu o dereceydi.
Ben de sizin gibi değiştirmeyi düşündüm hatta yedek parçacılarda buldum ama bir süre sonra azalmaya başladı ve kayboldu şuan bir tek ölü piksel yok.
Bence değiştirmeden önce bir iki ay kadar bekleyin derim.

yortugbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekran gitmiş bence... Geçmiş olsun