Yokuşta Rezil Oldum (geri vites rezilliği içerir)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yokuşta Rezil Oldum (geri vites rezilliği içerir)

MeRt link' Alıntı:
+1

Size kesinlikle katılıyorum.

Aynı geri vites problemini bende bir kere yaşadım.
Araçta iki kişi bir yokuştan geri geri çıkmaya çalıştığımda araç biraz zorlandı ve baskı balatadan koku geldi ama sonrasında daha dik yokuşlarda araçta üç kişi varken bile çıktığımda böyle bir problemle karşılaşmadım. Galiba bu problem tek seferlik. :)

Not: Opel'in baskı balata kokusu da adama yokuş çıkmaya tövbe ettirir. O ne pis bir kokudur arkadaş.  005hihih

Bence düşük hacimli motordan gelen bir problem diye düşünüyorum bunu. 1.6 motorlarda sıkıntı olduğunu sanmıyorum :) bende 1.3 le bu sıkıntıları çok gördüm

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geri vites yokuşta zorlanıyor çünkü neredeyse 2. vites ayarında bir hıza sahip, arabayı 1 le değil 2 ile kaldırmaya benziyor.

Çoğu araçta geri vites oranı 1. vitesten bile ağırdır ama Astra da nedense 1 den hızlı, 2 den biraz yavaş bir oranda tasarlanmış.

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

demek oluyor ki geri vites de eğitim şart..
iyi eğitim talimleri yaparsak ayak alışacak o zamanda geri geri çıkmada sıkıntı olmayacak..

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel astra j nin en buyuk sorunu bu debriyaj balatasi ve geri vites handikapi . Ayak alismasi usta soforluk vs degil arac 1.3 motoru kaldirmiyor malesef heleki 3 ve ya 4 yolcu varsa .ben artik bayirda kesinlikle geri vites kullanmiyorum mumkun oldukcada bayir olan yerlerden gecmiyor yolumu uzatiyorum astrami satana kadar bu boyle devam edecek :(