Yine radar yedim...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güzeli plakayı değiştirmek, polisimiz bile değiştiriyor mis gibi...Dün derse kitap fotokopisi ile girdiğimizde hocamız hepimize yaptığımız şeyin hırsızlık olduğunu söyledi, ülkenin başındaki herif bile tonla para çalıyor ama kimsenin gıkı çıkmıyor biz okumak için kitap fotokopisi kullanınca hırsız oluyoruz, ne hoş" diyemedim ya la...

sakura71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınıza tamamen katılıyorum. Memlekette ceza yiyenler radara düşenler kimler bir düşünün. Hep sıradan vatandaş ceza yer. 12 yıldır kendi aracım ile şöförlük yaparım bir kez, 3 şeritli bulvar bir yolda şehir içi olduğu için 66 km hızla radar cezası yedim. Hemde % 30 u geçtiği için katlamalı. 4 defada park cezası yedim.
uzun yolda hep hız sınırlarına uyarım uymayanları uyarırım. Ancak her aracımda bir defa hız denemesi yaparım. Astramı 2 yıldır kullanıyorum bir defa hız denemesi yaptım 195 i gördüm.
Normalde 120 yi asla geçmem. Hız felakettir.
Ancak bu memlekette polis, hakim, savcı, avukat, doktor, bürokrat, kesmi nadiren ceza yer. Yesede iptal ettirir. İşte çarpıklık burda.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yorumlarınıza tamamen katılıyorum. Memlekette ceza yiyenler radara düşenler kimler bir düşünün. Hep sıradan vatandaş ceza yer. 12 yıldır kendi aracım ile şöförlük yaparım bir kez, 3 şeritli bulvar bir yolda şehir içi olduğu için 66 km hızla radar cezası yedim. Hemde % 30 u geçtiği için katlamalı. 4 defada park cezası yedim.
uzun yolda hep hız sınırlarına uyarım uymayanları uyarırım. Ancak her aracımda bir defa hız denemesi yaparım. Astramı 2 yıldır kullanıyorum bir defa hız denemesi yaptım 195 i gördüm.
Ancak bu memlekette polis, hakim, savcı, avukat, doktor, bürokrat, kesmi nadiren ceza yer. Yesede iptal ettirir. İşte çarpıklık burda.

Aynen hocam çok doğru yazmışsınız...
Malesef hep gariban kesime vuruyorlar... Peder beyin Toros aracıyla giderken çevirmeye girdik, emniyet kemerinden ceza yazmaya başladı... Bende o ara yoldan geçen arabalara çevirdim kafamı 2 tane Mercedes 1 tane BMW geçti, hiçbirinde kemer yoktu ama durdurmadı...

Polise gittim bunlarda takmıyor niye çevirmediniz dedim, cevap vermedi...
Bu ülkede adalet aramak genelevde bakire aramaya benzer.

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen hocam çok doğru yazmışsınız...
Malesef hep gariban kesime vuruyorlar... Peder beyin Toros aracıyla giderken çevirmeye girdik, emniyet kemerinden ceza yazmaya başladı... Bende o ara yoldan geçen arabalara çevirdim kafamı 2 tane Mercedes 1 tane BMW geçti, hiçbirinde kemer yoktu ama durdurmadı...

Polise gittim bunlarda takmıyor niye çevirmediniz dedim, cevap vermedi...
Bu ülkede adalet aramak genelevde bakire aramaya benzer.

geçen hafta sabiha gökçen havalimanına yolcu karşılamaya gittim, polis dışarıda bekletmiyodu, diğer araçlarla birlikte konvoy halinde havaalanına yavaşça girdik, çekici yine geldi, basbas bağırıyor. (halbuki trafiğin engellendiği falan da yok, 10 dk için insanlar niye otoparka 10 TL versin? ) neyse ordan da kaldırdı bizi herkes biyerlere saklamaya çalıştı aracını, o sırada içinde sahibi olmayan çok eski bi lada samarayı yükleyip gitti.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta sabiha gökçen havalimanına yolcu karşılamaya gittim, polis dışarıda bekletmiyodu, diğer araçlarla birlikte konvoy halinde havaalanına yavaşça girdik, çekici yine geldi, basbas bağırıyor. (halbuki trafiğin engellendiği falan da yok, 10 dk için insanlar niye otoparka 10 TL versin? ) neyse ordan da kaldırdı bizi herkes biyerlere saklamaya çalıştı aracını, o sırada içinde sahibi olmayan çok eski bi lada samarayı yükleyip gitti.

Al işte olan yine garibana olmuş :(

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kurallara uyacaz yoksa elestirme hakkimiz olmaz

Socrates oyle yaparak olume gitmisti 2500 yil once

Herkes kendine baksin

GT-P1000 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Belkide olay şu şekilde oluyordur hava limanı bilirsiniz ki yap işlet devret modeli ile devletin denetiminde ancak işletmesi ve yapımı holdinglerindir bellı bır sene boyunca işletir kar eder devlete teslim eder...
siz aracınızı yola park ederseniz işletmeci holding yaptığı otoparktan para kazanamaz emniyete de görevini ihmal ettiği için baskı yapar emnıyet mudurude memura bu sekılde talımat verır zaten trafıgın akısı saglanamadıgında yolcuların ucagı kacırması ile kavga gurultude başlıyor senaryo bu sekılde genelde...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:01 ----------

Bence elektronık denetleme sistemleri çok güzel ve adil bu konuda plakayı okuyor cezayı direk yazıyor artık polisinde insiyatifinde değil işlem yapmazsa memura soruşturma açılıyor iptal ettirme konusuna gelince fotoğraf (EDS) ve radar video kayıtları ile mahkemeye sunuluyor hata varsa iptal edilir ceza yazan memura da hesabı sorulur bence karamsar olmamak lazım eskiye nazaran çok daha iyi durumdayız...

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Memleket ne hale geldi bir de güya müslüman ülkeyiz sözde ... :sopa::mad::banned:

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence elektronık denetleme sistemleri çok güzel ve adil bu konuda plakayı okuyor cezayı direk yazıyor artık polisinde insiyatifinde değil işlem yapmazsa memura soruşturma açılıyor iptal ettirme konusuna gelince fotoğraf (EDS) ve radar video kayıtları ile mahkemeye sunuluyor hata varsa iptal edilir ceza yazan memura da hesabı sorulur bence karamsar olmamak lazım eskiye nazaran çok daha iyi durumdayız...

Hocam bana 356 TL'yi kitlemişler ne fotoğraf ne video ne bi kayıt...
İtiraz etsek nasıl hakkımızı arayacağız yada karşı taraftaki polis bunu nasıl savunacak?

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bana 356 TL'yi kitlemişler ne fotoğraf ne video ne bi kayıt...
İtiraz etsek nasıl hakkımızı arayacağız yada karşı taraftaki polis bunu nasıl savunacak?

Size yazılan ceza da aynı şekilde imkanlar ölçüsünde delillendirilerek yazılıyor bahsettiğim gibi elektronik sistemli ise veya radar ise video kaydı muhakkak vardır bu şekilde keyfiyete mahal verilmemiş oluyor cezayı yazan birimin arşivinde saklanır hatta emniyet kendi içindede denetlemeye tabidir yani videodaki plakaların kimisine ceza yazılmış kimisine yazılmamış olması da yine sorumlu memuru sıkıntıya sokar.
Bunun yanı sıra park cezasından veya bir uygulamada ceza yazılmışsa bu uygulamalarda pek bir kanıta gerek yok uygulamalarda başında rütbeli denetiminde oluyor ve tutanaklarla tespit edilir zaten bunu ispatlamak zorunda da değiller çünkü zaten yetkililer onlara güvenmek ve saygılı olmak durmundayız...