Yeni lpg ile sorunlar oluştu

manyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle selamun aleykun
Aracima cumartesi günü lpg taktirdim bartinda ikamet etmekteym bartin sanayisinde bir firmada taktirdim lpg yi fakat bir kac saat sonra aracda esp lastik basinc sensörü ariza veriyo ardindan şanziman devre dışı kaliyor " F " harfi çıkıyor vites gostergesinde arac yürümüyor.
Neyden kaynaklanmis olabilir basina gelen var mi kimse.

Ekli dosyalar

• 20160806_173419.jpg
    20160806_173419.jpg
    80.9 KB · Görüntüleme: 64

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızı lpg taktırdığınız yere götürün i.bu hataları en iyi ustalar bile yorumlayamaz çünkü lpg ciler kimbilir ne yaptı.bakmak zorundalar gidin tepkinizi koyun.

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
elektriği saçma sapan bir yerden almışlardır

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yuh bu ne kadar arıza kesin elektrik alır iken bir halt etmişlerdir. Bu kadar hata olması mümkün değil.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı benzınde calıstırın kullanın bakalım bı sorun olucak mı?
bencede kesın elektrıgı sacma sapan bı yerden aldıklarından hata verıyor

manyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinde kullanırken hiç sıkıntı yok bilgisayara bağlayıp baktılar atiker gold obd takılmıştı araca obd kısmını arac soketine bağlantısını iptal ettiler şuan hata vermiyor fakat bu durum beni tedirgin ediyor.
bir kaç lpg takan firmaya da arayıp sordum biz genelde araç soketine o bağlantıyı yapmıyoruz bile geri dönüş aldım.

Son düzenleme:

manyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atiker genel merkezi arayip konu hakkinda bilgi edindim bu obd li sistemleri bazi araclarin can bus hatasi vermesi görüp duydugumuz bir sey dediler baglanti yapilmamasi hic bir sıkıntıya engel degildir fakat yüksek rakimlerde aracin cekisini iyilestirmek icin ayarlamayi yapan sistem olarak söylendi sadece yüksek rakimde cekisten kaybin olur korkulacak endise edilecek bir sikinti yok bu sekilde kullanim saglayabilirsin dediler.

Lpg yi taktirdigim firma da ayni sekilde bizim bilgisayara takip yaptigimiz gaz ayarini otomatik olarak yapan sistem bu dedi yüksek rakimde beygiri dengeliyor az bir kayip yasarsin sadece diye bildirdi. Bu sistem ile hic bir sorun yasanmiyacaginin garantisi ni de verdiler.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Başka, büyük ve güvenilir bir Atiker servisinde düzelttirmenizi tavsiye ederim.. Yaptıkları açıklama bana pek yeterli gelmedi...

karadag.05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence o garanti pek mantıklı değil daha iyi servise gitmelisiniz sanırım.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi sizin aracınız bu kit ile obd li olarak uyumlu değil yahut kit kaliteli değil.atikeri kötülemek niyetinde değilim şimdi 200 bin yaptım diyenler çıkacaktır.fakat o kadar para verip lpg taktırıp obd nin devrede olmasını isterdim şahsen.obd li kitler yakıt ayarlamalrını performans ltft sftgibi değerleri kendiliğinden anlık olarak kalibre eder ve motor için daha sağlıklı sürüş içinde öyle tabi.siz sürüşte fark hissedemeyebilirsiniz o ayrı ama o kadar parayı zaten obd li ecu ve yazılıma ödüuorsunuz zaten.daha ucuza obd siz kit takardınız o zaman.
Sonuç olarak obd sizde sorunsuz kullanırsınız.benim aracımda zavoli obdsiz kit var ve obd li romanodan daha memnunum eski aracıma göre.
Demek istediğim sıfırdan taktırırken verdiğiniz paraya yazık obd çalışmayacaksa ne anladım ben bu işten.lpg yakıt haritasına 210 yazıp devam et demişlerdir size.
Obd yi devreye alınca kitten kaynaklı aracı sapıttırıyor.bu durumda şunu ispatlıyor aslında sapasağlam araçlarımız birgün arıza lambasını yakıyor ve yıllarca bulunamıyor meğer kasap lpgciler buna sebep olmuş da haberimiz yok

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi