yeni clio 4 joy modeli dizel 1.5 75 hp mi yeni astra 1.4 140 hp sport mu ?

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yeni clio4 dizel joy modeli 39000 e bırakıyorlar. ABS,ESP,ASR,SÜRÜCÜ VE YOLCU HAVA YASTIĞI,YAN VE PERDE HAVA YASTIKLARI,YOL BİLGİSAYARI,KLİMA nerdeyse astradaki tüm özellikler var sizce yılda 10000 km yapan biri için 39000 e dizel clio mu yoksa 48 bine 1.4 sport mu cazip gelir 10000 km nin neredeyse 8000 kmsi ş.içi kullanım.şimdiden görüşleriniz için tşklr ayrıca son olarak sizce clio 4 alınıp binilecek bir araç mı :) bunu da şu yüzden soruyorum eski bir opel kullanıcısı olarak

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni clio 4 joy modeli dizel 1.5 75 hp mi yeni astra 1.4 140 hp sport mu ?

Biraz beklentiyle alakalı diye düşünüyorum bu, B sınıfı bir araba mı C sınıfı bir araba mı? Allah korusun bir kaza anında kendi adıma daha büyük ve güvenli bir arabada olmayı isterim. Üstelik yol tutuş, sürüş konforu, malzeme kalitesi ve dayanıklılık gibi konularda da Astra'nın kalitesi ve sundukları da ortada. Kendi adıma gördüğüm ve bindiğim hiç bir Clio şirket arabası kalitesinin üstünde bir his yaşatmadı bana.

Düz vites olduktan sonra 1.4T verimli, ekonomik ve güçlü bir motor seçeneği, Clio ile arasında neredeyse 2 kat güç farkı var. Sanıyorum 2 kata yakın bir tatmin farkıda yaratır Astra. :)

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Biraz beklentiyle alakalı diye düşünüyorum bu, B sınıfı bir araba mı C sınıfı bir araba mı? Allah korusun bir kaza anında kendi adıma daha büyük ve güvenli bir arabada olmayı isterim. Üstelik yol tutuş, sürüş konforu, malzeme kalitesi ve dayanıklılık gibi konularda da Astra'nın kalitesi ve sundukları da ortada. Kendi adıma gördüğüm ve bindiğim hiç bir Clio şirket arabası kalitesinin üstünde bir his yaşatmadı bana.

Düz vites olduktan sonra 1.4T verimli, ekonomik ve güçlü bir motor seçeneği, Clio ile arasında neredeyse 2 kat güç farkı var. Sanıyorum 2 kata yakın bir tatmin farkıda yaratır Astra. :)

yaratır doğan abicim tabikide :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Selam.

Clio 4 çok sevimli alımlı bir mini, sürüşüde gayet rahat ve keyifli, bunu hafif kasasına adapte edilen yeni nesil çevik ve ekonomik dizel motorlarının ekonomisiyle de birleştirince ortaya başarılı bir mini sınıf araç çıkmış ancak kıyasladığınız Astra bir üst segment olduğundan kalite, güvenlik, 140Hp lik motorun performans farkı ve başka birçok konuda daha üstün ve kaliteli bir araçtır.

Seneden 10.000km yapıp tamamına yakınını ş.içinde yapacak olsaydım muhtemelen Clio yu alırdım ancak Clio şuan biraz zayıf detay işçiliği ile ufak eleştiriler alıyor, mümkünse ilk makyajından sonra tercih edilmeli.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Selam.

Clio 4 çok sevimli alımlı bir mini, sürüşüde gayet rahat ve keyifli, bunu hafif kasasına adapte edilen yeni nesil çevik ve ekonomik dizel motorlarının ekonomisiyle de birleştirince ortaya başarılı bir mini sınıf araç çıkmış ancak kıyasladığınız Astra bir üst segment olduğundan kalite, güvenlik, 140Hp lik motorun performans farkı ve başka birçok konuda daha üstün ve kaliteli bir araçtır.

Seneden 10.000km yapıp tamamına yakınını ş.içinde yapacak olsaydım muhtemelen Clio yu alırdım ancak Clio şuan biraz zayıf detay işçiliği ile ufak eleştiriler alıyor, mümkünse ilk makyajından sonra tercih edilmeli.
saol abicim değerli yorumların için
tşkler adaşından :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

clioyu hiç düşünmem.gerek malzeme kalitesi gerek de sınıf farkı olarak astra.eğer dizel istiyorsanız edition 1.3 dizel alın derim.editionu bile cliodan daha dolu

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece ş.içinde kullanılacak ve arada uzun yol yapılacaksa ve kalabalık değilseniz clio da bütçe de düşünülerek alınabilir. ևok tatlı bir araç. B sınıfı olarak en büyük B lerden biri. Burada aslında 0.9 tce de ciddi olarak düşünülebilir. 90 lık dizel ile arasında 1-1.5 lt gibi bir fark var İstanbul ş.içi trafiğinde. (Autocar mayıs testi) Test de dci 4.2, 5.0, 9.7 lt tüketimlere imza atmış. Tce ise 5.0, 6.6, 10.4 lt. ekonomik, normal ve performans sürüş olarak. Mayıs Autocar ı alıp inceleyebilirsiniz.  Güvenlik olarak da yabana atılacak bir araba değil. Euro NCAP de 5 yıldız alan bir araç. 

Astra için;

http://tr.euroncap.com/tr/results/opel/astra/2009/386.aspx

Clio için;

http://tr.euroncap.com/tr/results/renault/clio/484.aspx

[img=800x302]http://m1305.hizliresim.com/19/8/mw12x.jpg[/img]

[img=800x305]http://j1305.hizliresim.com/19/8/mw14j.jpg[/img]

Astra doğal olarak daha rahat daha konforlu daha klas bir araç. Sınıf farkı var en azından. Siz tüm kriterlerinizi hesap ederek karar vermelisiniz.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende aracı daha çok sehir içinde kullanacaksam clio yu tercih ederdim hem pratik hemde satın alma, sigorta vb gibi maliyetleri daha düşük. Ama uzun yolda da aracı sık kullanacaksam astra yı tercih ederdim konfor, yol tutuştu ve performans anlamında başarılı bir araç.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Selam.

mesela arka camların manuel olması arka frenlerin kampana olması gibi dimi.....