yeni astra j ye tüp taktırmalı mıyım? hesap kitap!..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadas öneri yapmış konu siyasete gelmiş :)

Siyaset derken? Kimse şu parti iyi demedi, şu partiye oy ver demedi, bizim partiye katıl demedi, hatta parti adı dahi verilmedi. İktidarların tutumunda bahsediyoruz, bugün A partisi iktidar olduğu için vergi koyar yarın B partisi iktidar olur A partisinin koyduğu vergilere ekleme yapar. Hani bir zamanlar konan "geçici deprem vergileri" gibi. Geçici vergileri eleştirenler bunları kalıcı hale getirmedi mi? İktidarda hangi parti olur ise olsun her türlü vergi ödeyenler için acı, toplayanlar için tatlıdır :).

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg hesabınız baştan sona yanlış. benzinde 8.7 lt yakarsa lpg'de 9.8.9.9 lt olur. lpg şimdi pahalı ancak çok ciddi indirim oluyor. benzinden daha karlı olduğu kesin. ben lpg'siz araba görünce zengin gözüyle bakıyorum arabası ne olursa olsun. :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
lpg hesabınız baştan sona yanlış. benzinde 8.7 lt yakarsa lpg'de 9.8.9.9 lt olur. lpg şimdi pahalı ancak çok ciddi indirim oluyor. benzinden daha karlı olduğu kesin. ben lpg'siz araba görünce zengin gözüyle bakıyorum arabası ne olursa olsun. :D

Fatihhhhhhhh, paranın gözüne gözüne vuruyorum, arabalar halen benzinli :maden:

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siyaset derken? Kimse şu parti iyi demedi, şu partiye oy ver demedi, bizim partiye katıl demedi, hatta parti adı dahi verilmedi. İktidarların tutumunda bahsediyoruz, bugün A partisi iktidar olduğu için vergi koyar yarın B partisi iktidar olur A partisinin koyduğu vergilere ekleme yapar. Hani bir zamanlar konan "geçici deprem vergileri" gibi. Geçici vergileri eleştirenler bunları kalıcı hale getirmedi mi? İktidarda hangi parti olur ise olsun her türlü vergi ödeyenler için acı, toplayanlar için tatlıdır :).

Tamam da konuyu acan arkadas devlet elini cebimize sokacak mı falan diye sormamıs sadece tavsiye istemiş LPG ile ilgili :)

Neyse iyi forumlar diliyorum size

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tamam da konuyu acan arkadas devlet elini cebimize sokacak mı falan diye sormamıs sadece tavsiye istemiş LPG ile ilgili :)

Neyse iyi forumlar diliyorum size

Dikkat ederse arkadaşımız LPG sistemi nedir, nasıl yaptırılır, kalitelimidir diye sormamış, ekonomisi hakkında bilgi istemiş. Akaryakıt ürünlerine yapılan zam oranlarını izlemeden, hangi üründen ne kadar yan ürün elde edildiğini bilmeden, izlenen vergi politikasını görmede nasıl yorum yapacağız?

fonseca_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkat ederse arkadaşımız LPG sistemi nedir, nasıl yaptırılır, kalitelimidir diye sormamış, ekonomisi hakkında bilgi istemiş. Akaryakıt ürünlerine yapılan zam oranlarını izlemeden, hangi üründen ne kadar yan ürün elde edildiğini bilmeden, izlenen vergi politikasını görmede nasıl yorum yapacağız?

haftanın tartışma konusu oluşmuş benim başlık:rakir:
yine de çok faydalı olduğu için teşekkür ederim..

fonseca_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hemşerim selamlar...lpg hesabım inş. yanlıştır da daha az param gider..
ancak dün akşam astra cls. ııı ü olan arkadasım not ettiği verilere baktık bir tek uzun yolda 8 litrelere düşmüş..şehir içi 10.5 in altında yok 11 in üstünde de var üstelik...değişik zamanlarda epey not almış tüp prins marka..motorlarımız aynı diye o verilerde benle uyumlu çıktı..şimdilik çekimserim ama indirim olcağı umudundan daha çok savaş abinin vergi hesabı daha mantıklı geldi bana...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazın 2.50 2.40 civarına kadar düşüyor ama benzin hep aynı yerinde ;) ben lpg ile 10 krş altında yakıyorum her km'de...