Yeni astra j 1.6 CDTI 136HP amatör test izlenimleri

• Konuyu başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi
M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Modaya uyup bugün ben de 1.6 dizeli test ettim. Ankara'lı arkadaşlara çağrıda bulundum Ankamall'a gelen olsaydı beraber gidecektik ama tek başıma gitmek zorunda kaldım. Yanımda biri olmadığı için video çekemedim.

Test öncesi tüketim değerlerini sıfırladım.

Test güzergahı : 3.5 km
Ortalama hız: 45 km
Ortalama Tüketim : 8.2
Kullanım şekli: Trafik elverdiğince dip gaz.

Babamın aracı passat 2.0 TDI olduğu ve kağıt üzerinde güç ve tork olarak yakın oldukları için anlamsız olsa da bu motorla kıyaslama yapabildim. 2.0 TDI 320nm, 1.6 cdti'da 320 torka sahip. B6 passat 1450 kg, astra 1428 kg. Güç olarak tdi 4 hp güçlü. Kağıt üzerinde görüldüğü gibi aynı sayılabilecek motor performansları ve ağırlıkları var. 4000 devirde her iki motor tam gücünü veriyor. tdi 1750 devirde maks tork verirken cdti 2000 devirde veriyor. İşte bu nokta araç üzerinde çok iyi anlaşılıyor. tdi 2 litre avantajıyla alt devirlerde çok iyi. CDTI 2000 devir civarında en istekli hale bürünüyor. Genel anlamda tork dağılımı güzel. Multijetler gibi dalgalı değil, dci motorlar gibi homojen bir tork dağılımına sahip. Ara hızlanmalar 2. viteste beklediğim gibi değildi ama 3. vites güzel. Opelin manuel şanzımanlarına bir türlü ısınamadım 2. viteste sanki 136hp değil de 109 focus gibi tepki veriyor araç.

1.6 atmosferik sonrası yeni dizelimizi roket gibi geldi, ben motoru beğendim. Astra D sınıfı ağırlığını 1300 kg gibi C sınıfı civarına çekebilirse motor çok daha etkin ve ekonomik olacaktır. Yeni motorlu eski astra fiyatlarını bilsem de bayiye ayıp olmasın diye gidip pazarlık yapayım dedim ve naif bayan müşteri temsilcimiz beni doğuşta hissettirircesine sport için 71500 liste fiyatından 70.750'ye indi, biraz bastırsam 70.000'e işlem tamamdı. Aldım mı? tabiki hayır, nasip olursa ben o paranın üzerine 15 daha koyup aslanlar gibi e90 3.20d alacağım.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni astra j 1.6 CDTI 136HP amatör test izlenimleri

Fiyat olarak c sınıfında ideal düzeyde gözüküyor rakipleriyle tabi gerçek düşünce olarak gereksiz pahalı.Ama yeni kasa gelmediği sürece asla girmem 1.6 işine.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

albertxx link' Alıntı:
Fiyat olarak c sınıfında ideal düzeyde gözüküyor rakipleriyle tabi gerçek düşünce olarak gereksiz pahalı.Ama yeni kasa gelmediği sürece asla girmem 1.6 işine.
Ben astra j alacak olsam, 50'ye 10-15 bin km'de 2012 1.4 t sport alıp lpg'yi takar mis gibi binerim. Sıfır araç fiyatları inanılmaz yüksek.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana sedan sporta 76,750 fiyat verdi.hb de olsa olsa 74,750 olur.resmen adam kandırıyorlar.Motor sesi passata göre de çooook sessiz bunu da eklemenizi öneririm :)

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Ben astra j alacak olsam, 50'ye 10-15 bin km'de 2012 1.4 t sport alıp lpg'yi takar mis gibi binerim. Sıfır araç fiyatları inanılmaz yüksek.

Şuan için en mantıklı harekt bu

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar 0 araç için fiyatı yüksek değil aslında çünkü piyasa bu maalesef zamlar bitirdi.i30lar ceedler bile 70 olmuş astrada arttı ama insanların alım gücü aynı kaldı.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu an astra 1.3 dizeli olan birine 5 bin tl ver senin motoru 1.6 136 hp ile değiştirelim deseler kimse hayır demez herhalde :).bence fiyatı yüksek değil.tüm arabalar pahalı.şu an araba alınmaz.vergilerde düzenlemeler yapılmalı en kısa zamanda.yoksa oto satıcıları bir bir kilit vurur

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kimse hayır demez doğrudur ama vergilerde düşmez.düşseydi benzinde mazotta düşerdi.Ama belki dolardan düşebilir biraz ama oda bizi etkilemez.

dimens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 dizelin çıkması iyi oldu bir opsiyon oldu dizel araç almak isteyenler için. ancak anlayamadığım nolta yahu arkadŞlar bu para bu arabaya verilir mi allah aşkına. o manasız bir fiyAtı var ki üzerine 10 bin lira koyulduğunda iki ci elde d sınıfında ne arabalar var. yine de hem diZel hem performans hem de astra olsun diyenler için tek alternatif bu.