Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

Paspas ile ilgisi yok. Bilmiyorum diyemiyorlar "Usta" oldukları için.
Aynı durumu ben de farkettim orjinal paspaslar vardı araçta.

uyildirim32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar aracı CC aldığınız zaman daha bariz belli oluyor. Direksiyonda takılma oluyor sanki. Ben bu yüzden 3-4 kez servise gittim her defasında problem olmadığı ve farklı bir direksiyon sistemi olduğunu hızlandıkça stabilite için sertleşeceğini söylediler. Servisteki ustalara anlatamıyorsun ki. Ama garantisi bitmeden her olduğunda ısrarla götüreceğim olmadı başka ildeki servise götüreceğim ama sorunu bulmak lazım. Bu arada durduğu yerde direksiyonda boşluk hissi bende oluşmadı.

kursatihtilali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce reno clio aaracım vardı, araçtan memnun  değildim tabi malum bilinen özelliklerden dolayı ama servislerden çok memnundum,, hem ısparta hem manisa reno servislerinde aklıma taklan her şeyi rahatça çözüme kavuşturuyorlardı.. astrama çakmaklık montajı yaptırayım dedim, ısparta mutsan serviste çakmaklığı taktılar sonra eve dönerken ne göreyim, iki tane vida var bardaklıkta... daha önce video izlemiştim ve o vidaları kendim taktım artık o servisten soğudum.... Opel servisleri kendilerine çeki düzen vermeliler...

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dün uzun yolda 110-120 km. civarında direksiyonda takılma olayı ilk kez başıma geldi. Arkadaşların da bahsettiği gibi sanki tık yapıp takılıyor ve biraz zorlayınca takılmadan kurtuluyor. Bu işin ve debriyajdaki gıcırtının çözümü için de İstanbul'a dönüşte Tarık Bey'in yanına uğramam gerekecek.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

edition araçlarda servo direksiyon var mı?

aliceinchains

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
edition araçlarda servo direksiyon var mı?
Yok dostum servo uyarısı yok bende.Sadece takılma olayı var.Ayrıca edition değil, enjoy.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aliceinchains link' Alıntı:
Yok dostum servo uyarısı yok bende.Sadece takılma olayı var.Ayrıca edition değil, enjoy.
yüksek hız yapan araçlarda elektro servo direksiyon kullanılmıyor diye okumuştum bir yerde(opcde de servo yok diye biliyorum).sizin araç da yüksek hızlarda bu sıkıntıyı yapıyorsa bi baktırın derim.Takılma ciddi bir sıkıntı

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Benim 2006 model skoda fabia aracımda başıma gelmişti yaklaşık 2 ay önce. Ankara'da Armada AVM'nin önünde yoğun trafikte hem de :) En son şeritten hızlı giderken yol bilgisayarında direksiyon işareti çıkmıştı daha sonra direksiyon iyice dönmez oldu ben bu arada zar zor en sağ şerite alıp dörtlüleri yaktım. Yol yardım geldi aküye giden kablolardan biri yıprandığından sorun meydana gelmiş. Ayak üstü onu giderdi ve yola devam :) Yani sorununuz bence tamamen akü kaynaklı. Büyük geçmiş olsun. İnşAllah hiçbirimiz bu sorunu yaşamayız.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
yüksek hız yapan araçlarda elektro servo direksiyon kullanılmıyor diye okumuştum bir yerde(opcde de servo yok diye biliyorum).sizin araç da yüksek hızlarda bu sıkıntıyı yapıyorsa bi baktırın derim.Takılma ciddi bir sıkıntı
spor otomobillerde ve opc de olmama nedeni hissiz olması. ne aracın kaydığını adam gibi hissettiriyor nede yüksek hızlarda güven veriyor.

ersunsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu direksiyon takılmasını (kilitlenme değil bence) bende hissettim. Geçen 100km hızda dümdüz bir yolda giderken direksiyonun düz konumda takıldığını hissettim, hafif manevra yapınca düzeldi. Sanki direksiyon o pozisyondayken direksiyon kutusunda tam dişin üzerinde kalmışda dişin bi tarafına geçince rahatlıyor.

Diğer taraftan bunun rot ayarı ile alakası olduğunu düşünüyorum (eğer ciddi bir kasisten sert geçtiyseniz yada kaldırıma çıkarken tekeri zorladıysanız olmuş olabilir). Benim rot ayarı bozulmuştu ayarı yaptırdıktan sonra sorun oluştu. İyi bir rot ayar yeri bulursam tekrar yaptıracağım düzelirse yazarım.