yeni astra 1.6 ecotec motora chip tuning&turbo

Mc__Knife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba aranıza yeni katıldım
ankarada ikamet ediyorum

0 olarak astra 1.6 115 hp arac aldım.öncelikle bu araca chip tuning uygulaması yaptırmak istiyorum.performans ne kadar artar yakıt tuketımı degısırmı?garantimiz bozulur mu

ayrıca araca harici turbo&blow off&montaj toplam ne kadara mal olur.ankarada bu işi güzel işcilikle yapabilecek kimi tavsiye edersiniz?

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arabayi satip turbolu bi arac aliosun her sekilde daha ucuza ve mantikli bir is olur

ben oyle yaptim...

Mc__Knife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı alalı daha 3 gün oldu dostum :) şu an icin öle bi imkan yok zaten

Ejder1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok masraflı iş hocam yani biraz mantıksız olur :) 3gün değil 3 saat olsa satın ve turbolusunu alın her şekilde karlı çıkarsınız :)

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
1.olarak aracınıza uygun chip daha yok sanırsam 2.olarak sonradan turbo sağlıklı değildir + satarken problem yaşarsınız ve çok masraflı olur. illaki ben turbo takıcam derseniz ankarada proshop var oraya gidebilirsiniz 3. olarakta blow off turbosuz araçlara takılmaz .! Not: Blow off turbodan oluşan fazla havayı tahliye eden bir parçadır tahliye sırasındada çuflama sesi çıkartarır.

Mc__Knife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar masraflı olur derken komple turbo ve blow off uygulaması ne kadara gelir tahmini bi fiyat bilgisi verebilirmisiniz

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin motoruna turbo yapıldığında öncelikle motorun buna uygun yazılımla desteklenmeli, ama bildiğin gibi bu motora uygun atmosferik chip daha henüz uygulanıyor.

Turbo uygulaması artık yeni teknoloji araçlarda öyle kolay değil. Astra'nın twinport motoru oldukça karmaşık. Öyle şahinlerdeki gibi aldım turboyu koydum şeklinde olmaz. Hadi öyle oldu değilim, uygun turbo kiti, intercooler, uygun manifold, motorun o basıncı kaldırması için değişecek conto, piston, artan benzin ihtiyacı için benzin pompası ve belki ek enjektörler vs derken iş çok uzar ve masraflı olur. Tüm bunların yanında yukarıda bahsettiğim yazılım ve turbo ayarlarının tutması konuları var. Tüm bunların maliyeti kullanılacak malzemeelrin kalitesine göre 5 ila 10 bin lira arası değişebilir.

Gidip Astra nın 1.6 Turbo motorunu ve şanzımnını alıp taksan daha ucuza gelir ve daha sağlıklı olur.

Ama 0 aldığın araca bu şekilde ağır modlar gereksiz olacaktır, aracına yazık. Chip ile alınana güçler senin için yeteli değilse arkadaşların taviyesine uy ve aracını Turbo bir araç ile değiştir.

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
arkadaslar masraflı olur derken komple turbo ve blow off uygulaması ne kadara gelir tahmini bi fiyat bilgisi verebilirmisiniz

Öncelikle turbo dan kastın nedir ? İStediğin güç doğrultusunda turbolama yapılır +100 hp kazandıracak turbonun maliyeti farklıdır ! +200 hp kazandıracak turbonun maliyeti farklıdır ancak fiyatı yaptıracağın kalitesine profesyonelliğine göre değişir şahine turbo takan bir dükkana gidip turbolarsan aracını 5-6 liraya kapatırsın işini sonrada hergün sanayilerde gezersin. kaliteli sağlam biryer olsun diyorsan en az 9-10 milyarı gözden çıkartıcaksınki buda başlangıç fiyatları derim sana. Blow off demişsin blow off un maliyeti 500-600 lira bişey zaten

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehmet gazihan ana sayfada megachips reklamı var onunla bir görüş
çip yapılmasada başka şeylerde yapılır

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turbo salyangozu ona uygun uppipe ve downpipe dereceli egzantrik pistonlar amortisörler yazılım çok para tutar