Yedek Parça Temin Süresi

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 hafta önce küçük bir kaza yaptım ön tampon sağ dan hasar aldı sis farı falan kırıldı.tampon ve sis farı serviste varmış hemen değiştiler ama tamponun arkasında hava filtresi devam borusu diye birşey varmış onda da kırık varmış.Bu parça yüzünden aracım 2 haftadır serviste bekliyor.Fabrikadan sipariş verilmiş ancak parçanın gümrüğe takıldığını söylüyor servis ve gün veremiyorlar.Böyle birşey olabilirmi?Opelin türkiyede bir merkezi yokmu yani yedek parça için servisler vidasına kadar herşeyi yurtdışından mı istiyor.bu iş bu kadar uzaması normal midir?ևünkü yarın ortalığı karıştırmayı planlıyorum  battle_Teroriste

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yedek Parça Temin Süresi

geçmiş olsun sn hipokratım
hava filtresi devam borusu ön tampondamıymış?
yurtdışından gelen yedek parçalar hakkaten çok geç geliyor
1 aydır yurt dışından parça bekleyen arkadaşlar da vardı sitede, niye bu kadar uzun sürer anlamış da değilim

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

87357335461444458066.jpg

bu parçadan bahsediyor arkadaş.
(bu arada tampon yazacağıma tanpon yazmışım :)  birde bu 1.4t motor.)

magu76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

WCok gecmis olsun . Boyle olaylarla karsilasinca insanin aklindan keske fiat alsaydim diye gecmiyor degil hani :)

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Fiat olsa da pek farketmiyor. "Fiat Albea far sorunu" diye bir aratın google'da bakın neler neler çıkıyor. :)

magu76 link' Alıntı:
WCok gecmis olsun . Boyle olaylarla karsilasinca insanin aklindan keske fiat alsaydim diye gecmiyor degil hani :)

magu76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Swift link' Alıntı:
Fiat olsa da pek farketmiyor. "Fiat Albea far sorunu" diye bir aratın google'da bakın neler neler çıkıyor. :)

[quote author=magu76 link=topic=1531.msg32610#msg32610 date=1305581732]
[/quote]
Fiat almayı sorunsuz olduğu için değil parça tedarik sorunu olmadığı için aklımdan geçirdim. Yoksa tabiiki fiat sütten çıkma ak kaşık değil :)

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:)

Aslına bakarsanız ben de tam o tedarik sorunundan bahsetmiştim;

http://www.haberpan.com/fiat-albealarda-far-krizi-haberi

Devir değişti, artık yerli araçlar bile dünyanın dört tarafından gelen parçalar ile üretiliyor. (Tersi olarak da bizden bir sürü parça dışarı gidiyor.) Dolayısıyla en yerli markalar bile parça sorunundan muaf değil maalesef.

magu76 link' Alıntı:
[quote author=Swift link=topic=1531.msg32620#msg32620 date=1305612457]

[quote author=magu76 link=topic=1531.msg32610#msg32610 date=1305581732]
[/quote]
Fiat almayı sorunsuz olduğu için değil parça tedarik sorunu olmadığı için aklımdan geçirdim. Yoksa tabiiki fiat sütten çıkma ak kaşık değil :)
[/quote]

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç garanti kapsamında onarılıyor olsaydı bu parçayı belli bir zamana kadar temin etmek ve aracı size teslim etmek zorundaydılar. Hatta araç serviste kaldığı müddetçe size araç verme zorunlulukları bile var tüketici kanununa göre. Fakat sizinki onarım olduğundan sanırım bu haklardan yararlanamıyacaksınız. Gümrükte bekleme konusu da bu sıralar nedense parça teminlerinde sıkıntılı bir durum. Kime sorsanız 1 aya yakındır parça bekliyorum diyor.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim 3ncü stop ve sağ arka stop su alıyordu. 3ncü stop ellerinde varmış ama sağ arka stop yoktu 2 mayısta sipariş çekildi parça bugün gelmiş yarın ikisini birden takacak servis

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erdem link' Alıntı:
benim 3ncü stop ve sağ arka stop su alıyordu. 3ncü stop ellerinde varmış ama sağ arka stop yoktu 2 mayısta sipariş çekildi parça bugün gelmiş yarın ikisini birden takacak servis
sağ arka stop nerden su almış sn. erdem?