Yazılım ile Güç Arttırma

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yazılım ile Güç Arttırma

sn. vehicle_dynamics çok güzel bir tespitte bulunmuş
ben de aynı fikirdeyim

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
nasıl bir güç artışı imiş acaba pek zannetmiyorum
daha detaylı bir bilgi var mı acaba, nasıl bir yazılım bu gücü arttıran ve araçta ne gibi değişiklikler oluyor

Motorlar üretebileceği maksimum güçle çalışmıyorlar çünkü yakılan yakıtla ideal tüketim, ideal performans ve çevre koruması üçgenini kurmak için güçten taviz veriliyor.
Yazılımla tüketim ve emisyon kaygısıyla uysallaştırılan değerler değiştirilip potansiyelde gizli kalan güç açığa çıkarılıyor.

Servis "bakımını yaptırırsanız birşey olmaz" dese de özellikle turbo daha yüksek basınçla çalışacağından ömrü riske giriyor, yazılım yaptıracak arkadaşlara yağlarını ve filtrelerini daha sık değiştirmelerini ve Carbon Clean cihazıyla her 20.000km de bir temizliği özellikle tavsiye ediyorum.

atsuma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

fiyatını ka style firması 1000 tl+kdv dediler
opel egem içinde

O

ozzy34

Bilgi Girilmemiş

Tolga KARACA link' Alıntı:
Motorlar üretebileceği maksimum güçle çalışmıyorlar çünkü yakılan yakıtla ideal tüketim, ideal performans ve çevre koruması üçgenini kurmak için güçten taviz veriliyor.
Yazılımla tüketim ve emisyon kaygısıyla uysallaştırılan değerler değiştirilip potansiyelde gizli kalan güç açığa çıkarılıyor.

Servis "bakımını yaptırırsanız birşey olmaz" dese de özellikle turbo daha yüksek basınçla çalışacağından ömrü riske giriyor, yazılım yaptıracak arkadaşlara yağlarını ve filtrelerini daha sık değiştirmelerini ve Carbon Clean cihazıyla her 20.000km de bir temizliği özellikle tavsiye ediyorum.
carbon clean'i benim cevremden (sanayideki tanidiklar ve ustalardan) kimse tavsiye etmiyor. dediginiz gibi yapilicak en iyi sey yagi daha erken degistirmek misal vw aracimda 15000km bakimdi ben her 10000kmde bir bakima soktum vede arabayi zorladiysaniz eve varmadan veya gidiceginiz yere varmadan 5 dakika onceden sakin kullanima gecin veya durunca turbonun sogumasi ve yaglanmasi icin bir kac dakika arabayi calisir durumda birakirsaniz hicbir sorun yasamazsiniz

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ozzy34 link' Alıntı:
carbon clean'i benim cevremden (sanayideki tanidiklar ve ustalardan) kimse tavsiye etmiyor. dediginiz gibi yapilicak en iyi sey yagi daha erken degistirmek misal vw aracimda 15000km bakimdi ben her 10000kmde bir bakima soktum vede arabayi zorladiysaniz eve varmadan veya gidiceginiz yere varmadan 5 dakika onceden sakin kullanima gecin veya durunca turbonun sogumasi ve yaglanmasi icin bir kac dakika arabayi calisir durumda birakirsaniz hicbir sorun yasamazsiniz

Neden c.clean ı tavsiye etmiyorlar, sebepleri ne imiş biliyormusunuz.

O

ozzy34

Bilgi Girilmemiş

vw 25000kmdeyken yaptirmayi dusundum ozaman zararli temizlerken daha cok zarar veriyor flan demislerdi ama detayina girmedik

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlginç Ben 150 200bin in üstünde hiç temizlenmemiş araçlara zarar verir diye biliyorum. :)  Sebebi de kurumlar yakılınca o km deki motorun kompresyon basınçları düşüp, yağ yakmaya falan başlıyor.

O

oakyol

Bilgi Girilmemiş

Bugun 1.4t superchips yazılımlı araca binme sansım oldu sanki bambaska bir araca binmiş gibi hissettim kendimi. Yapılıcaklar listesine eklendi.

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen gün serviste baskı balata bekleyen gtc gördüm. aracı geçtiğimiz yaz yazılımla 170 hp ye yükseltmişlerdi. daha 12 bin km de baskıyı yemiş kısaca...

O

oakyol

Bilgi Girilmemiş

bjk675 link' Alıntı:
geçen gün serviste baskı balata bekleyen gtc gördüm. aracı geçtiğimiz yaz yazılımla 170 hp ye yükseltmişlerdi. daha 12 bin km de baskıyı yemiş kısaca...
Yüksek ihtimal kullanıcı hatasıdır 25.000 km gırtlak dolu 160lık vw kullandım hiçbirsey olmadı, arkadalarım hala kullanıyor(tabii pert oşmayanlar general_hehe)