yavaslayınca stop ediyoruzzz....

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeğine ve rölanti sensörüne baktılarmı. lpg varmı araçda. bujiler kablolar sağlammı (sıcak soğuk farketmez yapar). sıcakken yapması bobinide ihtimallere ekliyor.

ibrahimcak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buna benzer birşeyi bendede yapıyordu bir kaç ustaya götürdüm bişey bulamadı sonra uzun bir yolculuktan sonra debriyaj çalışmamaya başladı fln alttan yağ damlatmaya başladı. depriyaj hidroliğimi pompası küçük bi alet varmış şanzımanın içinde o bozulmuş. içine hidrolik basınca motor buda baskı balatayı ayırıyormuş görevi bozulunca araba ayırma işlemi yapamayınca stop ediyormuş 99g

tiseduba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dun aracıma carbon cleaner yaptırdım sılındırlerın ikisi gorevini tam yapmıyormus. bujileri 8.000 km once degıstırmıstım. ikisi hiç atesleme yapmamıs snkı sıfır gıbı duruyooo sımdı de egr ye baktırcam sanırım temızletırımm

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese selam sevgili forum dostları... aracımla cuma gunu 300 kmlik bir yola cıktım... hızımı 100 km/s den dusurmek için fren yapınca aracım stop etti... ve bu tekrarlandı 5-6 kere... yardımlarınızı bekliyorummm... Saygılarrr:)

frene nasıl bastın? eger tekerler kitlediyse cok normal stop etmesi aracını bosa alıp yada gaza frene bi şeye basmadıgında da giderken stop ediyorsa diger ihtimallere bakın.

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ECU da olsa her durumda yapar!

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durumu biraz daha incelediğimde olayın sadece motor sıcakken ve gazdan ayagımı çekip debriyaja bastığımda oluyor... opel servisi motor beyninde buldu kusuru... ne dersiniz
Kusurlu olan ECU olsa idi bu her durmda yapardı.
Sensör sorunu için bakılması gerekecek!

kozturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti müşürü olabilir mi. benim eski broadwayde oluyordu. yolda giderken frene bastığımda araç stop ediyordu. sonra müşür değişti. düzeldi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durumu biraz daha incelediğimde olayın sadece motor sıcakken ve gazdan ayagımı çekip debriyaja bastığımda oluyor... opel servisi motor beyninde buldu kusuru... ne dersiniz
Valla bu servislerde herseyi beyine buluyor anlamadim gitti ne ögreniyor bunlar...araba sicakken stopa kacma sogukken rolantli calisma nezaman dan beri beyin oluyor,veya her abs isigi yandiginda beyin diyorlar? herhalde isler kesat mal satalim derdine düstüler:kop:

farukcagsak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla bu servislerde herseyi beyine buluyor anlamadim gitti ne ögreniyor bunlar...araba sicakken stopa kacma sogukken rolantli calisma nezaman dan beri beyin oluyor,veya her abs isigi yandiginda beyin diyorlar? herhalde isler kesat mal satalim derdine düstüler:kop:
her bir elektronik parcanın ayrı adı var ama hepine beyin deniyor ki malesef ne kadar cok elektronik o kadar cok arıza....