yardımınıza ihtiyacım var

gsus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar önceki vw bora aracımı sattım ve simdi opel astra h kasa almayı düşünüyorum kardeşim de sürsün diye tiptronik vites düşünüorum otomatik sanzumanın ne gibi artısı eksisi vardır ve şimdi ben hic otomatik arac kullanmadım manuel gibi kullanma zevki verir mi bu araclar; bide en dolu olan modeli hangisi bu astra 2005 2004 h kasanın ? şimdiden tşkler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Otomatik araçlar hor kullanmaya gelmez. Nazik kibar olacaksın anında kalk dur işi otomatik araçlar için değil. Otomatik aracın en büyük artısı ise şehir içi kullanım da çok ama çok rahat olmasıdır. Diğer düz araç sürücüleri araç içinde debelenirken sen sadece gaz fren yaparsın gaymak gibi akar gidersin ;)

gsus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle fikrileriniz için tşk ederim manuel moda aldıgımızda yine ani kalkıs fln yapamaz mıyız yani manuel sanzumana göre cabuk mu bozulur ben vw markanın dsg sanzumana bindim ondan memnun kalmıstım arkadas surerken

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi otomatik araçlarda şu bir yanlış bana göre şanzuman arızası öyle bir şey yok dedim gibi her parçanın bir ömrü var. Otomatik araçların da şanzuman ömürleri var buda bir kaç yerden edindiğim bilgiye göre 150 000 km aralığında değerler veriliyor. Ama dedim gibi yağına düzenli bakımlarına dikkat edilmesi durumunda otomatik bana göre candır can. Birde yakıt konusunda düz araçlar ile mukayese edilmemesi gerek biraz fazla yakar o kadar. Her güzelin bir kusuru olur. ;)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düze alışana otomatik keyif vermez :) tecrübeyle sabittir ha ama ekonomiklik ve konfor konusunda çokta iyidir ona lafım yok ama ara gaz istersen debriyaj olmadığı için veremezsin :)