Yardımcı olursanız sevinirim..

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2006 Opel Astra GTC..aracım otoparkta kalıyo,bi kaç gündür otopark görevlisi aracımın akşam saat 10'dan sonra 2-3 dakika arayla dörtlülerin yandığını söyledi gece boyunca..gündüzleri işyerinin önüne çektiğimde böyle birşey yapmadı ,aynı günün akşamı tekrar otoparkta dörtlüler yine yanıp sönmeye başlamış..sebebi ne olabilir?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aracım 2006 Opel Astra GTC..aracım otoparkta kalıyo,bi kaç gündür otopark görevlisi aracımın akşam saat 10'dan sonra 2-3 dakika arayla dörtlülerin yandığını söyledi gece boyunca..gündüzleri işyerinin önüne çektiğimde böyle birşey yapmadı ,aynı günün akşamı tekrar otoparkta dörtlüler yine yanıp sönmeye başlamış..sebebi ne olabilir?

Kapılar , bagaj kapağı , kaput açık olunca yapıyor yada alarm modülünde sıkıntı var yada gizlice birisi arabanın kapılarını zorluyor ...

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilgin için teşekkürler kardeşim...

araçta alarm yok ,otoparktada aracım hemen güvenliğin yanında zorlama söz konusu olamaz diye düşünüyorum..kapılarda kapanmadan araba kilitlenmiyoda..enteresan bi olay anlamadım gitti:confused:

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
ilgin için teşekkürler kardeşim...

araçta alarm yok ,otoparktada aracım hemen güvenliğin yanında zorlama söz konusu olamaz diye düşünüyorum..kapılarda kapanmadan araba kilitlenmiyoda..enteresan bi olay anlamadım gitti:confused:

Önemli değil yardımcı olabildiysem :)
Ancak kapılar tam kapanmamış olabilir belki siz kapandı zannetmiş olabilirsiniz ayrıca alarm yoksa bile aracın kendine has immobilizer sistemi var orda bir sıkıntı olabilir , rölelerden kaynaklanabilir enteresan bir durum evet

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bı defa daha duymustum boyle bıseyı sankı ama burdamıydı baska bı sıtedemıydı hatırlamıyorum.. elektrıksel bıseydı 4 lulerı yakan dugmeden mı onun tesısatından mı ne cıkmıstı sorunun nedenıde heralde..

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Benim comboda yapıyor arada ama 2 senedir yapıyor ve sebebi orjinal kumandaya bağlı olan alarmım gecenin dördünde kilitli arabayı tekrar kilitliyor yada 3~4 kez dörtlü yakıp normale dönüyor. Allahtan kilidi açmıyor:):)
Belkide sizin aracınızında sorunu eski sahibi tarafından takılmış ve kullanıma kapatılmış bir alarm beyni olabilir diye düşünüyorum. Eski motorsikletimi alarm beyninin gece 2de çalıştırdığına bile şahit oldum.
GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğim gibi araç suanda işyerinin önünde dörtlü yakıp sönmüyo gece oluyomuş ne hikmetse:confused: normalde öyle birşeyde aracın aküsününde azalması gerek ama öyle birşeyde yok tek seferde çalışıyor araç..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astralarda BU sorunu GUTMANN araç techin cihazları ve obd bilgisayarları yapan firma bulmuş :) komik gülmeyin ama gerçek.
araçtaki airbag,merkez kitleme vs...gibi hata uyaran sistemler oluşunca bunları İPC ye bildiriyor,gerekli hallerde bunu flaşör olarak dörtlüleri kullanıyormuş.UEC üzeri REC e iletiyor oda bunu dörtlüleri yönledirirerek bildiriyormuş :) Allahım neler göreceğiz duyacağız.
demek arıza kodu var.

MuRaTTTBJK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim abi imdadıma yine yetiştin teşekkür ederim..yani sıkıntı neyden kaynaklanıyor:rolleyes: