yardımcı olabilirmisiniz ?

gio-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar,

2013 model 1.6 115hp edition saihibiyim . Aracımla ilgili çok canımı sıkan bi konu var .

Aracımı yüksek devirde kullanıp zorladığım zaman titremeye başlıyor. Ne kadar uzun süre zorlarsam o kadar uzun süre titriyo.Sonra kendiliğinden geçiyor.

Dün akşam baya bi zorlayıp titrettim sağa çekip kaputu açtım motor titriyo yerinden fırlıcak gibi .

Fikri olan varsa değerli yorumlarınızı bekliyorum.

iyi forumlar..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yardımcı olabilirmisiniz ?

Aracım 1.4 sedan 2013. Aracımı 190-195 km. gibi yüksek hızlarda da kullandım. Bırakın titremeyi gram çizgisinden ayrılmadı veya vınlamadı. Virajlara 120-130 km hızlarla girdiğim de oldu bi sorun yaşamadım. 1.6 da da farklı olacağını sanmam, sizin araca özel bir durum söz konusu olmalı diye düşünüyorum.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

gio- link' Alıntı:
Selam Arkadaşlar,

2013 model 1.6 115hp edition saihibiyim . Aracımla ilgili çok canımı sıkan bi konu var .

Aracımı yüksek devirde kullanıp zorladığım zaman titremeye başlıyor. Ne kadar uzun süre zorlarsam o kadar uzun süre titriyo.Sonra kendiliğinden geçiyor.

Dün akşam baya bi zorlayıp titrettim sağa çekip kaputu açtım motor titriyo yerinden fırlıcak gibi .

Fikri olan varsa değerli yorumlarınızı bekliyorum.

iyi forumlar..

Rolantide titreme iç mekanda hissediliyorsa motor kulaklarında gevşeme var gibi görünüyor. Serviste ustaya gösterin 10-15 dakikada halleder.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bunun ilgili forumda konu vardı aynı şikayeti olan servise gidin bence garantiside var aracın belli.

gio-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Rolantide titreme iç mekanda hissediliyorsa motor kulaklarında gevşeme var gibi görünüyor. Serviste ustaya gösterin 10-15 dakikada halleder.

Teşekkür ederim ilginize bir sorum daha olucak . sadece yüksek devirde kullandıktan sonra titremesi motor kulaklarıyla ilgili midir ? 1500-2000 arası kullanınca böyle bir sıkıntı yok . Sanki motor ısınınca soğutmak için fan devreye girdiğinde titremeye başlıyo gibi geliyor bana . video koysam daha fazla fikriniz olur mu acaba ? tekrar teşekkür ederim

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

gio- link' Alıntı:
Teşekkür ederim ilginize bir sorum daha olucak . sadece yüksek devirde kullandıktan sonra titremesi motor kulaklarıyla ilgili midir ? 1500-2000 arası kullanınca böyle bir sıkıntı yok . Sanki motor ısınınca soğutmak için fan devreye girdiğinde titremeye başlıyo gibi geliyor bana . video koysam daha fazla fikriniz olur mu acaba ? tekrar teşekkür ederim

Motor kulaklarında gevşeme varsa alt devirlerde titreme olur, yüksek devirlere çıkınca kesilir.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Siz fan devreye girdiginde mi bunu yasiyorsunuz? Eger oyleyse normal cunku 1.6 115te fan calistiginda icerde direksiyondan bile hissediliyor. Zangir zangir gidiyor her yer. Bununla ilgili konu acilmisti daha once. Bunu dile getirenler olmustu ben de dahil.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt:

faruk4143 link' Alıntı:
Siz fan devreye girdiginde mi bunu yasiyorsunuz? Eger oyleyse normal cunku 1.6 115te fan calistiginda icerde direksiyondan bile hissediliyor. Zangir zangir gidiyor her yer. Bununla ilgili konu acilmisti daha once. Bunu dile getirenler olmustu ben de dahil.

Bende de sorun yok. Fan çalışınca titreme olması bir sorunu işaret ediyor. Fan göbeğinde sorun vardır. En kısa sürede sorun çözülmeli zira önemli bir sorun. Fan bozulursa araç hararet yapar ve conta yakmadan komple motora kadar ciddi problemler doğurur.