Yardım...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, karışık bir konuda yardıma ihtiyacım var.

Yakın gelecekte muhtemelen arabanın beyinini söküp Dbilas'a (Frankfurt) göndereceğim, adamlar da beyini yükleyip emme manifoldu ile beraber bana gönderecekler.

1-Beyin nasılsa benim, sadece program yüklenecek.Yine de gümrükte problem çıkması söz konusu olabilir mi?
2-Emme manifoldunun kutusuna 100€'luk fatura yazdırıp yutturabileceğimi sanmıyorum.Hediyedir diye yazdırıp şahıstan şahısa göndersek?

Frankfurt'ta (ya da Almanya'nın herhangi biryerinde) bir tanıdığım olmadığından elden getirtme şansım yok.Bu konuda alternatif bir çözümü olan var mı?

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gönderirken sorun yaşanmaz ama dönüşte her türlü riske açıksın.Yolcu beraberi şansın olsa süper olur.Yada atla ucaga bir Frankfurt havası al,parcanıda alıp dönersin. :D Bizim acil bir işimiz vardı, parcanın hemen gelmesi gerekiyordu, acil getirecek tır,ucak,kargo,kurye vs bulamadık, nihayetinde bir adamı gönderip parcayı yolcu beraberi olarak valizde getirmiştik.Tabi olay krize dönüştügü için maliyetler ikinci planda idi.yinede bir düşün derim...parca gümrüge takılırsa ugrasabilirsin

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça gümrüğe takılırsa en az 200 yüro gümrükçü ekle oda en az tabi bekleyecen ekstra masraflar senin kişisel işin olduğundan geçiktircekler mesaiyle halledelim dicekler rüşvet dönecek belli başlı yasal izinler isteyebilirler Türkiye de gümrük bermuda şeytan üçgeni...

letitout

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim bu parca alıswerişlerimizi veya tamirlerimizi aadımıza üstleniyor olmaları lazım yetkili servislerin ama,.. yani sökülen parcayı bir yetkili servis gönderirse olay bireyselden daha hızlı sonuçlanabilir.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Beyin senin bunu bir tek sen biliyorsun gümrükteki elemana ispatlama durumun olabilir.Belki giriş çıkış yaptığını gösterirsen olabilir.
2-Faturası varsa ki olacaktır en kötü ihtimalle gümrüğünü ödersin.Parçanın büyüklüğü ile orantılı dikkat çekme durumu.
En iyisi sen bavuluna koy götür veya distiribütörle anlaş parçaları o ithal etsin..

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi tanıtık olsaydi işin çok kolaydı.. abim frankfurta ama bana bıle hayırı yok:D:D

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar arkadaslar Ben buradayim.Eger faydam olacaksa her zaman yardima hazirim.Ayrica gümrük falan yok ne gümrügü.Türkiye bi Avrupa ülkesi.
Tekrar söyleyeyim eger faydam olursa sevinirim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
1-Beyin senin bunu bir tek sen biliyorsun gümrükteki elemana ispatlama durumun olabilir.Belki giriş çıkış yaptığını gösterirsen olabilir.
2-Faturası varsa ki olacaktır en kötü ihtimalle gümrüğünü ödersin.Parçanın büyüklüğü ile orantılı dikkat çekme durumu.
En iyisi sen bavuluna koy götür veya distiribütörle anlaş parçaları o ithal etsin..
Buna benzer bir olayı yaşayandan duymuştum. Çıkışta gümrüğe kaydettirim . dönüşte ayni gümrükten girişte giriş sağlanmıştı . geniş açıklamasını bilmiyorum. Gümrükçülerden bilgi almayı düşündünmü ?:confused: