Yardım: Tavan döşemesini sildim, sarktı!

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kosla Halı Şampuanı ile aracın yer halılarını, koltuklarını, kapı iç döşemelerini ve tavan döşemesini sildim. Araç tertemiz oldu, ama gel gör ki Tavan döşemesinde yer yer sarkmalar oldu.:(:(

Yapabileceğim bir şey var mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, tek bir çaresi var o da tavan döşemesi değişecek :(.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kosla Halı Şampuanı ile aracın yer halılarını, koltuklarını, kapı iç döşemelerini ve tavan döşemesini sildim. Araç tertemiz oldu, ama gel gör ki Tavan döşemesinde yer yer sarkmalar oldu.:(:(

Yapabileceğim bir şey var mı?

Geçmiş olsun, biraz el beceriniz varsa kendiniz bir şeyler yapabilirsiniz. Sarkma çok az ve tavan döşeme kumaşının durumu iyi ise tavan döşemesini söküp altında bütün bir parça var , bu parça ile sarkan kumaş arasına enjektör yardımıyla yapıştırıcı sıkıp yapıştırabilirsiniz. Eğer sarkma çok fazla ve kumaşta kötüyse hazır sökmüşken kumaşı da değiştirebilirsiniz.

Akturks

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, biraz el beceriniz varsa kendiniz bir şeyler yapabilirsiniz. Sarkma çok az ve tavan döşeme kumaşının durumu iyi ise tavan döşemesini söküp altında bütün bir parça var , bu parça ile sarkan kumaş arasına enjektör yardımıyla yapıştırıcı sıkıp yapıştırabilirsiniz. Eğer sarkma çok fazla ve kumaşta kötüyse hazır sökmüşken kumaşı da değiştirebilirsiniz.

Bu aklıma geldi ama sıkacağımız yapıştırıcı kumaşın yüzeyinden çıkıp kötü bir görüntü ortaya çıkabilir mi?

Şimdilik sarkan kısımları toplu iğne ile tutturdum.

Bu arada aracın tavan kumaşı yeni, hiç bir yıpranma yok, yeni kumaş alsan ancak bu kadar yeni olur.:)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tavsiye etmem. Tavan döşeme kumaşı tarafından emilen yapışkan daha sonra çok kötü bir görüntü oluşturuyor, o nedenle döşemeciler bile yapışkanı kopresörle atıyorlar.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavanı bende elektrikli süpürge ile temizleme gibi bir hata yapmıştım
yapıştırma işini denedik görüntü berbat oluyor tek çözüm değiştirmek..
siz siz olun tavanı temizlemeyle uğraşmayın

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
el becerin varsa kendin değiştirebilirsin. ben dahil forumda bir kaç kişi forumda bunun nasıl yapılacağına ilişkin detayları var.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiye etmem. Tavan döşeme kumaşı tarafından emilen yapışkan daha sonra çok kötü bir görüntü oluşturuyor, o nedenle döşemeciler bile yapışkanı kopresörle atıyorlar.

Yapıştırıcıyı kumaşa emdirmeyecek abi, şimdi arkadaş döşemeyi sökecek ters çevirecek sarkan kısımları yukarı çekip altındaki malzemeye yapışkanı sıkacak biraz bekledikten sonra yapıştıracak, özellikle patexin yapıştırıcısı çok iyi ama tek şansı var yapıştı mı bırakmıyor :)

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimkide sarkmıştı ama ben yıkamamıştım, kendiliğinden bıraktı.9 gün önce 150 TL verip mis gibi yaptırdım, süper oldu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yapıştırıcıyı kumaşa emdirmeyecek abi, şimdi arkadaş döşemeyi sökecek ters çevirecek sarkan kısımları yukarı çekip altındaki malzemeye yapışkanı sıkacak biraz bekledikten sonra yapıştıracak, özellikle patexin yapıştırıcısı çok iyi ama tek şansı var yapıştı mı bırakmıyor :)
Tavan döşemesini yerinden söktükten sonra kumaşı komple yenilemek daha mantıklı olmaz mı? :)