yardım... opel corsa c 1,4 comfort 16v

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce şunu söyliim, performans buji yakışı arttırmaz.Yakışın artması ancak hava debimetresinden gelen bilgiye göre yakıtın da o oranda fazla verilmesi ile olur.Buji olsa da olmasa da subaplardan pistonlara giden hava+yakıt miktarı aynıdır.Performans buji standard bujiye oranla biraz daha iyi ateşleme sağlar, dolayısı ile yanma da biraz daha şiddetli olur.Öncelikle hava filtresi takacaksan açık hava filtresi yerine kutu içi veya kazanlı hava filtresi (intake kit) öneririm.Tabi eğer açık hava filtresinin soğuk hava almasını garanti edebileceksen ve/veya sesi daha çok hoşuna gidiyorsa açık kullan...Ben kendi mantığımla aracın daha iyi hava almasını (Maxflow intake kit), aldığını daha iyi yakmasını (splitfire platinium buji) ve yaktığını da daha rahat atmasını (HKS son susturucu) sağladığımı ve bunun da performansa biraz katkı sağladığını düşünüyorum.Yakma mevzuuna gelince, inan hiç hesaplamadım çünkü aracımı hafta sonundan hafta sonuna keyif için kullanıyorum.Ama temelde yakma mevzuu ne kadar bastığına göre değişir.Basarsan her araç yakar...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtre kitini ne kadar temin ettin ve ses ve aracın rahtalmasını hissetinmi ben 106 ıma sanayide özel air intake kit yaptırmıştım bu arada buda benim 106 nın resmi....

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
106 da güzelmiş, emeğine sağlık naaptın aracı?
Filtre olayına gelirsek, bende önceden açık K&N vardı, düşük devirlerde boğuluyodu araç.Intake'e geçince bu olay ortadan kalktı ve şu an sadece temiz bir hava çekiş sesi geliyor, araba düşük devirlerde de canlı.Filtrenin fiyatı 200€-220€ arası.Eğer biraz daha çıkabilirsen pipercross'lar 10 numara...

santos22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakacaz corsayada vişeyler ama önce 1-2 ay binip arabay ısınmam ve araştırma yapmam lazım çünkü öyle kangur lungur iş yapmayı sevmiyorum işçilik ve kalite önemli olmalı eger corsa benim isteklerime cevap verebilirse bende onu 106 ım gibi tek yaparım... artık nasip filtre olayına gelince haklısın azcık sıkıştııp pipercross yapsam deli olur... nasip zamanla görecez hepberaber....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...