(Yardım İsteği) GM Yağ İnternetteki Fiyat Değişkenliği

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İyi Geceler Ustalarım, GM 5 30 Dexos 2 5Lt için internette araştırma yaptığımda (2021 dolumlu yağlar için) hepsiburada, Trendyol gibi sitelerde 205 ile 250 arası fiyatlarla karşılaşırken, Garantiopel, Berk Otomotiv (Bu sitelerde dolum tarihi belirtilmemiş) gibi sitelerde 550-600 gibi fiyatlar var. Aradaki fiyat farkı orjinallik hususunda beni tereddüte düşürdü. Ya orjinal değil ya da dolum tarihi ile ilgili bir husus var? N e dersiniz?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Piyasa maalesef sahte ürünlerle dolu. Fiyatlara aldanmamak lazım. Forum sponsorumuz Opel Center ı tercih edebilirsiniz. Mustafa abi Size yardımcı olur.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
İyi Geceler Ustalarım, GM 5 30 Dexos 2 5Lt için internette araştırma yaptığımda (2021 dolumlu yağlar için) hepsiburada, Trendyol gibi sitelerde 205 ile 250 arası fiyatlarla karşılaşırken, Garantiopel, Berk Otomotiv (Bu sitelerde dolum tarihi belirtilmemiş) gibi sitelerde 550-600 gibi fiyatlar var. Aradaki fiyat farkı orjinallik hususunda beni tereddüte düşürdü. Ya orjinal değil ya da dolum tarihi ile ilgili bir husus var? N e dersiniz?
5 yıl önce bile üretilmiş olsa kıymeti yarıya düşmez. Dolum yılı ile olacak iş değil kanımca. Çok ucuzdan uzak da uzak durmak gerekiyor.

Bu işin en sağlamı, en yakınınızdaki yağ bayisinden gidip almak aslında ama internetten almak nedense hep kolayımıza geliyor.

Arkadaşların eklediği güvenilir satıcılar arasına bir tane de ben ekleyeyim, onlineyedekparca.com.

Güvenilir bir satıcıdan alınca fiyat bayi fiyatına geliyor, yani aslında en mantıklısı gidip almak, kargoda patladı, aktı derdi de olmaz.

Bu arada @Cemil beyin "neden GM?" dediği gibi GM pek te iyi bir yağ değil.

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
5 yıl önce bile üretilmiş olsa kıymeti yarıya düşmez. Dolum yılı ile olacak iş değil kanımca. Çok ucuzdan uzak da uzak durmak gerekiyor.

Bu işin en sağlamı, en yakınınızdaki yağ bayisinden gidip almak aslında ama internetten almak nedense hep kolayımıza geliyor.

Arkadaşların eklediği güvenilir satıcılar arasına bir tane de ben ekleyeyim, onlineyedekparca.com.

Güvenilir bir satıcıdan alınca fiyat bayi fiyatına geliyor, yani aslında en mantıklısıdip almak, kargoda patladı, aktı derdi de olmaz.

Bu arada @Cemil beyin "neden GM?" dediği gibi GM pek te iyi bir yağ değil.
Aslında şu an MOTUL Tam sentetik yağ var arabada ama Gm opelin kullandığı yağ olduğundan bilgisizce tedirgin oluyorum. Benzinli araçlarda tam sentetik olması yeterli mi, dexos 2 şart mı, sonuçta bildiğim kadarıyla parkül meselesi dizeler için bir avantaj. Yanılıyor muyum

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tam sentetik şart değil ama olursa iyi olur...Faydası var zararı yok...Evet motorunuzun ömrü için Dexos 2 şart...

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tam sentetik şart değil ama olursa iyi olur...Faydası var zararı yok...Evet motorunuzun ömrü için Dexos 2 şart...
Bir yıl için dexos değil de tam sentetik kullanılsa zararı olur mu ustam

Son düzenleme:

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tam tersi...Mutlaka Dexos 2 kullanılmalı ama tam sentetik olmayabilir...

Sermet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ustam, benim arabada şu an tam sentetik yağ var. Bu motora zarar vermiş midir?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir türlü anlaşamadık :)...Tam sentetik yağ olursa çok daha iyi olur...Yararı var zararı yok...Yani tam sentetik dexos 2 olan yağı kullanabilirsin...Tam sentetik olmayan dexos 2 yağıda kullanabilirsin..Ama mutlaka dexos 2 olmalı...

• Beğen
Tepkiler: Sermet