yansanayi mi orjinal mi ?

coleman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorda önem tasıyan parcalar dısında fardı davlumbazdı bunları yan sanayi tercih ederim.hatta servisin 55 lira dedigi davlumbazı dün aksaraydan 20 liraya aldım bugünde kapnın önünde takarım olur biter:))

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
reklam giibi olacak ama :) burası kayseri :)35 tl ye ben aldım içlerinede beyaz far aldım onlarda 10 tl :)

benim dediklerim yuvarlak sisler olaiblir.. sizdekiler dörtgen galiba..

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orj. cıkma al ucuz olur. yan sanayide alırsan sisin cam ile plastiğin birleşim yerine şeffaf silikon cek içi buhar yapmasın.

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli fikirleriniz için tşk.ederim arkadaşlar

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yan sanayi ile ilgili genel bir bilgi vereyim, bilmeyen arkadaşlarımız varsa bilgilemiş olurlar. Orijinal parçanın hangi firma tarafından üretildiğini biliyorsanız illa ki GM kutusunda orijinal parça almanıza gerek yok. Örneğin; fiyatları farazi olmak üzere, Astra G farları GM kutusunda 250TL iken aynı farı Hella kutusunda 150TL'ye alabilirsiniz. Bu bir çok yan sanayi parça için geçerlidir. Sonuçta GM de yan sanayi parçaları kendisi üretmez, fason ürettirir. Bazen yanlış anlaşılmalar oluyor, yedek parçacılar GM kutusunda olmayan parçaların orijinal parça olduklarını söylüyorlar ki doğrudur, bunlar benim sözünü ettiğim tip yedek parçalardır.