yan sanayi termostat

bios1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk yazına göre 90 derecede fan açıyor gibi ki bu vectra için erken fan açımı demektir..normalde 100 de fan açar..seyir halinde iken de 75 e sabitler(çok sıkıştırmadığın taktirde)..termostatlarında kolay arızalandığını sanmıyorum eğer bir terslik yoksa..

evet termostadın 90 derecede açması gerekiyor. bundan dolayı aracın hararetinin 90 ile 105 derece arasında özellikle yaz aylarında oynaması gerekiyor. anlatmak istediğim benim aracın harareti 75 ile 105 arasında oynuyor. buda şu soruna yol açıyor aracın gaz ayarı sürekli değişiyor ve araç havalarda sıcak olduğundan 75 derecede farklı 90 derecede farklı performans gösteriyor. hatta 90 dereceyi geçtiği zaman sirkeleme başlıyor daha dün bu yüzden karbüratör kapağı infilak etti. bu konuyu pek sallayan yok ama 300 tl masraf çıkardı. ben her hava koşulu için sanayiye gaz ayarınamı gideceğim.

onun için diyorum ki yan sanayi termostatlar sorunlu herhalde, bu sorunu başka yaşayan varmı orjinal termostat alayım mı şimdi alıpta sorun düzelmes se para boşa gidecek. boş verin ya zaten 300 tl zarar ettim gider bi termostatta alırım artık:)

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aradaki fiyat farkı çok mu yan sanayi tercih ediyorsun

bios1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba

aradaki fiyat farkı çok mu yan sanayi tercih ediyorsun

orjinaline 80 tl gibi bir fiyat demişlerdi. Bende en fazla 5-10 tl düşüğüne bulabilirim diye araştırmadım, 25 tl ye yan sanayi aldım. Benim konuyu açmaktaki amacım bu sorunla başka karşılaşan varmı, eğer yan sanayilerde böyle bir sorun yoksa (benin aldığım termostatların ikiside tesadüfen bozuk çıktıysa) niye boş yere 50 - 60 tl fazladan para vereyim diye düşündüm.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar yan sanayi almayın 2 kez değiştirdim onun yüzünden sağlam markalar deneyin tecrübeyle sabit.termostatın tam kapanmammasından dolayı ısıyı yan sanayiler koruyamıyor iniş aşağı gazdan ayağınızı çekince deneyin ısı düşecektir.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
behr marka aldım 70 lira civarıydı galiba.astra g ye...