yalovaya gidiyordum, öpüldüm :(

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Demek bir şekilde bu çözümlede mümkün,
Uzun yola çıkılacağı zaman aklıma hemen radar geliyor,gece çıkmak bana göre daha güvenli hem acemiler yolda olmuyor,hem radar yok,hem de virajlarda karşıdan gelen farın hüzmeleri ile sollama kararı verebiliyorsun.Yorgun ve uykusuz olmamak kaydı ile.

Kamyonlar da geceleri tercih ediyorlar, o yüzdeb güzergahı iyi belirlemek gerek

kajmerhan03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçengün 150yle güme gidiyorduk allah razı olsun karşıdan biri selektör yaptı dediğiniz gibi haybeye giden para :( temkinli olmak lazım

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turan bey geçmiş olsun, Yalova benim memleketim ve yol üzerinde bi çok radar var.Bilmeyenler dediğiniz gibi basıyo malesef yolda müsait basmaya :) Millet düz diye basıyo bide yavaş gidenlere noluyo diye bakarak geçiyo, sonrada 250 metre sonra sağda polis topluyo. Aman arkadaşlar tüm yollarda oldugu gibi bu yolda da ayık ve temkinli olun ;)

Sağolasın. dediğin gibi yol boş ve geniş. 3 şeritti yanılmıyorsam. arkadaşlarla muhabbet ederk gidiyorduk ve hiç hızın farkında değilim. otoban gibi yol. sabah saati trafikte yogun değilki millet yavas niye diye düşünelim :)

dalmışım ama hakettim. artık radar gerçeği ile trafikteyim.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o yol bir acayippp geçen senelerde iş gereği sık sık bursaya gidiyordummm izmitten sonra radar olayı başlıyorrr hele bursa yolu 90 ı geçmek imkansız gibi en iyi yapacağın bulacan bir 16 plaka takip etcennn tabbiii yalovaya gidiyorsan 77

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aklıma gelmişken 1998yılında karabükten ankaraya gidiyoruzzz annem kullanıyor arabayı tabii o zman ehliyet yok neyse ankarada ablamın kep töreni vardı ankaraya gitmişken de annem sağlık kontrolu yaptıracaktı sabah karabükten yola çıktık gerede ye gelmeden yol vardırrr dümdüz 10 km uzaktan en sondaki ykoşu görebileceğiniz bir yol annem radara girdi 150 civarı bir hızla arabada ananem de varrr polis durdurdu bizi hanım efendi radara girdiniz dedi lütfen ehliyet ruhsatt annem dışarı çıktı ananeme dışarı çıkma dedi ve bende annemin peşinden annem başladı konuşmaya ben eğitimciyim tabii kide sizde göreviniz yapıyorsunuz ama ben hasta yetiştiriyorum içerde ananemi gösterdi annem ait olan sevk kağıtlarını da polise gösterdiii polis sevk kağıdğının 2. sayfasını açsa anneme ait olan diş şemasını görecek polis baktı şöyle tamam öğretmen hanım dedi siz yinede bu kadar hızlı gitmeyin annenize de acil şifalar dedi yolladı bizii

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kamyonlar da geceleri tercih ediyorlar, o yüzdeb güzergahı iyi belirlemek gerek

radarla ilgili
eskiden radar tesbit eden cihazlar vardı.Geçenlerde de yabancı bir kanalda izledim.Cihazları araca entegre ediyorlardı ve fiyatlarıda yaptıkları işlere göre artıyordu.Basit tesbitler bir sonraki cihazları bulma falan gibi.Bunları kullanmak yasak olduğunu biliyorum ama dediğim gibi bundan 10-15 sene önce mevcut olduğunu biliyordum.O zaman denilen şuydu sen nasıl tesbit ediyorsan aracında da bu cihazı tesbit edilebiliyormuş.
not:Yeşilyurt havaalanı sapağında ki havaalanı istikametine giden yolda genelde radar oluyor.Bende alışkanlıktan içgüdüsel 45-50 sabitliyorum.Aynadan kaptırıp gelen araçlar beni böyle görünce onlarda ürküp arkama diziliyorlar bu seferde bir sorumluluk alıyorsun.Ördek ve yavrusu gibi.Yolun sonunda radar yok bizi ne hizaya getiriyorsun bakışları ile yanımdan geçiyorlar.