Yakıt uyarısı hk. Bılgı lutfen

SUPERMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar sıfır 2012 model astra classic ııı aracım var konfor paketli aracımda öğrenmek istediğim birşey var benzin azalında yol bilgisayarı 30 km gösterince ekranda lütfen yakıt alın dıye yazı çıkıyor birde alt tarafta ok yazıyor ve ekranı kaplıyor bu yazılar ve ekranı göremiyorum ok lemek için hangi tuşa bastıysam denediysem olmadı bu yazıyı kaybedemiyorum bu konu hakkında bilgisi olan birileri varsa paylaşırsa sevinirim teşekkür ederim.

SUPERMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar fikri bilgisi olan yokmu bu konuda acaba ??

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa da yol bilgisayarını sifirlamak için kullanılan düğme yakıt ile ilgili uyarıyı da yok ediyor. Astrayi bilemiyorum ama, fikir olsun diye söyledim. Astra sahipleri cevap verecektir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Direksiyondaki yolbilgisayarının menüsünü çevirdiğiniz silindir düğmenin üstüne basınız.

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım aracınız astra h. Bende astra h varken menzil 50km altına düşünce ekrandan kaldıramıyordunuz yazıyı. Yani direk benzin al diyor. Merivada da aynı durum söz konusu 150km kalınca düşük yakıt seviyesi diyor. 50km kaldığında da ekrandan silinmiyor.

SUPERMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dediklerinizi denedim ama bir türlü gitmedi bu yakıt alın urarısı surekli ekranda kaldı emre bey dediğiniz şekilde olmadı
teknokolik35 hocam evet aracım astra h ama gitmiyor bi türlü

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dediklerinizi denedim ama bir türlü gitmedi bu yakıt alın urarısı surekli ekranda kaldı emre bey dediğiniz şekilde olmadı
teknokolik35 hocam evet aracım astra h ama gitmiyor bi türlü

Erkin bey yakıt alıpta denedinizmi. Yeterli yakıt alınca otomatikman silinmesi lazım.

SUPERMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erkin bey yakıt alıpta denedinizmi. Yeterli yakıt alınca otomatikman silinmesi lazım.

evet yakıt alınca tabiki gidiyor bu uyarı sadece yol bilgisayarında 30 km yakıt kalınca bu uyarı gitmiyor bi türlü birde cahilliğimi bağışlayın cruise control nasıl kullanırım bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
daha önceki araçlarımın hiç birinde cruise control yoktu :)

gokhantunckaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk olarak aynı uyarı silecek suyunuz azaldığındada karşınıza çıkar... araç bilgisayarını kontrol ettiğiniz ve menulerde dolaşabilmenizi sağlayan direksiyon üzerindeki sadece aşağı yukarı yapmaya yarayan kalibrasyon tuşuna basılı tutmanız yeterli olacaktır.. dikkat radyonun değil bilgisayarın olan butona...

ikinci olarak cruise control sol sinyal kolunda en uç kısmında sanırım 60 km hız civarını geçtikten sonra yukarıya doğru basarak cruise controlu devreye sokabilir aynı tuşla hızı arttırıp hemen ona bağlı altındaki tuşla hızı azaltabiliyorsunuz...biraz basılı tutmanız yeterli olacaktır.. frene bastığınız taktirde de otomatik olarak devre dışı kalacaktır..dikkat sinyal kolunun en ucunda ki yer.... daha sağlıklı bir bilgi almak istrsen ki bence öyle yap en yakın opele gidip sorman daha mantklı olacaktır... aksi taktirde araç sürerken deneme yanılma yoluyla dalgınlığına gelebilecek kazalara yol açabilirsin....

kolay gelsin hayırlı olsun

Astra'm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
30'du Galiba Cruise Controlu zaten Abimiz anlatmış

Uyarı: Cruise controlu Yağışlı yada Kaygan Buzlu, Mucur gibi yerlerde kullanmanı Tavsiye etmem Toplaman biraz Güç olabilir. Allah korusun Belki kaza yapabilirsin Cruise Control iyidir :)