Yakıt ortalaması?

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli Opel ailesi, umarım herkes iyidir. Benim sorum yakıtla ilgili. Bende brc marka yağlı sistem tüp takılı. Şehir dışı 105 liraya dolan depom tam 400 km gitti, ortalama ise 26 kuruş. Fakat şehir içinde 35in altına düşmüyor, 43e kadar çıkabiliyor. Bu normal mi? 1 depoya ortalama 250 km gitmesi çok az gibi geldi bana. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Afr muhabbeti diye de bişe varmış sanırım. Saygılarımla

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı dizel araçlar bile 35-45 kuruş civarı yakıyor şehiriçinde (gerçi benimki 30 kuruş yakıyor) LPG için ise normaldir 35-50 kr arası şehiriçinde şartlara bağlı olarak.Yanlız kaliteli LPG öneririm mesela Aygaz olsun. Ucuz LPG satan yerlerde sorunlar çıkıyor zamanla. AFR ayarları da yaptırabilirsiniz tabii.

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı dizel araçlar bile 35-45 kuruş civarı yakıyor şehiriçinde (gerçi benimki 30 kuruş yakıyor) LPG için ise normaldir 35-50 kr arası şehiriçinde şartlara bağlı olarak.Yanlız kaliteli LPG öneririm mesela Aygaz olsun. Ucuz LPG satan yerlerde sorunlar çıkıyor zamanla. AFR ayarları da yaptırabilirsiniz tabii.
Merhaba. Bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum 😞 ağırlık shell alıyorum, eğer yakıt öneriniz varsa dikkate alırım mutlaka.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben lpg li araç kullanmadım ama bana değerleriniz normal gibi geldi..Lpg li aracı olanlar daha fazla yardımcı olacaktır..Tabi bu değerler Trafik,yol ve yapılan hıza göre farklılıklar illaki gösterecektir..Saygılar...

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam şehir içi ile şehir dışı arasındaki kullanıma göre iki katına kadar çıkabilir. bu çok normal. siz listelerde yazan şehir içi yada şehir dışı rakamların birbirine yakın durduğuna bakmayın. araba daha ısınmadan kapatıyorsanız , çok sıkışık bir trafiğe giriyorsanız , arabayı devirli yada devirsiz kullanıyorsanız yakıtın çok yükselmesi normal. bana kalırsa 35 kuruşlar şehir içi çok normal.

ynsemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Bu kadar fark olmamalı diye düşünüyorum 😞 ağırlık shell alıyorum, eğer yakıt öneriniz varsa dikkate alırım mutlaka.
Benim önceki aracım LPG liydi otogazda OPET Aygaz rakipsiz .tavsiyem opetten almanız

• Beğen
Tepkiler: xxmertxx

xxmertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim önceki aracım LPG liydi otogazda OPET Aygaz rakipsiz .tavsiyem opetten almanız
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Km anlamında fark ediyor mu sizce, yoksa kalite anlamında mı Opet tercihiniz? Opettekine de yağlı iran gazı, motora zarar verdiği söyleniyor. Belki de ağzı olan konuşuyor, bilemiyorum. Sanayideki ustaların hiç biri opeti önermiyor nedense. Shell aytemiz bp tercih edilmesi gerektiğini savunuyorlar