yakıt deposu kaç litre???

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yakıt deposu kaç litre???

Ne depo kapağından taşacak kadar çok yakıt, nede tamamen boş depo ile aracınızı mümkün mertebe kullanmamaya özen gösterin. Yani depo boş uyarı ışığını yanmadan hatta ve hatta benim önerim çeyrek deponun altına düşmeden yakıt alın. Bu durumu şöyle Örnekleyerek açıklamaya çalışıyım. Aracı yakıt çok az iken-bitme noktasında iken dik bir yokuşta park ettiniz. Doğal olarak yakıt sıvı olduğu için deponun bir köşesinde birikecektir. Bu durumda yakıt pompası sürekli yakıt emmeye çalışacak ve yakıt yerine hava emecek ve bu durum çok uzun sürer ise elektirikli yakıt pomasının elektirik motoru aşırı çalışmaktan zazar görebilir hatta yanabilir. Bilginize

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eRg link' Alıntı:
3 yıl kadar akaryakıt sektöründe çalışmış  biri olarak, şeffaf bidon tarzı yerlere benzin doldurulduğuna birkaç kez şahit oldum. Mazotta çok fazla olmasa da benzinde yüksek debiyle doldurma durumu olduğunda epey bir köpürme meydana geliyor. Bu köpük de tabancanın ucuna değdiği anda tetiğin atmasına neden oluyor. ևok da ağzına kadar depoyu doldurmak doğru değil, ama şahsi kanaatim, tabanca attıktan sonra 2 lt daha ekletmek de bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. ben genelde tabanca attıktan sonra düz hesaba tamamlarım mesela.. 208'de attıysa 215'de bırakmak gibi  ;)

Benzin istasyonlarında hava basma gibi bir durum söz konusu olacağını sanmıyorum pek, çünkü akaryakıt pompalarının içerisinden hava geçmesi durumu pompa aksamının geneli için risk oluşturan bir durumdur. Ama tabi uzaktan kumandayla sayaca fazla yazdırma gibi tekniklerden yakalananlar da olmuştu.

Güzel paylaşımmış  greatt

bugrakorkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
gmail.com

Ben hep hata yapıyormuşum.Ağzı dolana kadar bastırıyordum ben :(

ulasyasar1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bugün 56.450 lt aldım. şaşırdım önce :) sonra kitapçığa baktım doğruymuş :) hatta 58 dolduranlar bile varmış :) not: yakıt depo göstergesi yanıp sönmeye başladıktan 15 km sonra 56 litre yakıt aldı araç ;)

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Yakıtın bir kısmı hortumda ve benzin pompasının donanımında kalıyor

bunu hiç düşünmemiştim ben pompa ucunda sayaç var diye düşünmüştüm. hortum rahat 2 litre alır gibime geliyor.ne yani her seferinde 10tl fazla mı ödüyoruz  032questn

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben hiç fullemedim daha zaten yarım depodan fazla da almıyorum en fazla 3 çeyrek boşuna araca yük binmesin.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu depo işini anlamadım zaten.

Dün aracı çalıştırdım havanın güzel olması sebebiyle bir piknik yapalım dedik giderken yarı yolda ışık yandı deponun...
Ardından aracı park ettik...
Akşam üzeri çalıştırdım eve dönüş için ışık yanıyordu eve dönerken tekrar söndü :) dedim tribe bağladı shell e uğradım karnını doyurdukta rahatladı çok şükür biraz.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Bu depo işini anlamadım zaten.

Dün aracı çalıştırdım havanın güzel olması sebebiyle bir piknik yapalım dedik giderken yarı yolda ışık yandı deponun...
Ardından aracı park ettik...
Akşam üzeri çalıştırdım eve dönüş için ışık yanıyordu eve dönerken tekrar söndü :) dedim tribe bağladı shell e uğradım karnını doyurdukta rahatladı çok şükür biraz.
egimden olabilir astra nin benzin gostergesi egime bagli olarak cok degiskenlik gosteriyor.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
egimden olabilir astra nin benzin gostergesi egime bagli olarak cok degiskenlik gosteriyor.
Eğim yoktu genelde yol ve park yeri düzlüktü eğimden olabilir diye düşündüm hatta özellikle inceledim park ettiğim yeri :) ama ilk defa oldu böyle birşey