yaglı boya benekleri hakkında :(

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen sabah ön kaput ön tampon ve ön camda rüzgârdan mıdır birinin evinden midir nedir araca yağlı boya benekleri gelmiş araç bildiğin dalmaçyalı gibi oldu. tırnakla kazıyınca çıkıyor ama çok fazla var benzincide basıncı su ile yıkattım çıkmadı şimdi iç dıs yıkamaya vermeyi düşünüyorum bilmiyorum cıkar mı araca zarar vermeden en kolay ve az maliyetli çözümle bu işi halletmek istiyorum tavsiyeleriniz nedir ?

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yaglı boya benekleri hakkında :(

Pasta kesin çözüm olacaktır diye düşünüyorum.
Alternatif olarak: zarar verir mi tam bilmiyorum ama pamuğa benzin yada mazot sürüp onunla silmeyi denebilirsiniz. Lekeler geçtikten sonra da direk yıkatın arabanızı hızlı şekilde.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben gazlı bezle sileyim dedim ama ne düşüyorsunuz ?

volkan2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kille temizliği deneyin faydası olacağını umuyorum.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pastayla çıkar ama yazık olur araca. Kil de çıkarır ama çok uğraşırsınız eğer arabanın heryerindeyse. Gaz yağı, mazot çıkarır. İzopropil alkolde deneyebilirsiniz.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun.. Eski aracımızn tavanına sırasıyla önce saksı düşürmüşlerdi. Göçük vardı... Sonra biri çamaşır suyu damlatmış komple tavan boyayı yedi 1 ay içinde.. Babam da ısrarla balkonların altına park ederdi bütün ikazlarıma rağmen...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gazlı bezle silin çıkar

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tiner, mazot, gazyağı araca boca etmeden silebilirsiniz ancak işlem sonrası kılcal çizikler oluşacaktır. Kil ile uygulama yaparsanız büyük ihtimalle çıkacaktır, daha güvenli olur. Polisaj ile yıkama ile çıkmaz o boya zerrecikleri.

HasanM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.urvakoyu.com

Eğer kil uygularsanız arkasından mutlaka cila ve boya koruma da yapmanız gerekir. Çünkü kil boya üzerindeki herşeyi alır götürür, cilayı, sinek böcek pislikleri vs. Cila ve boya koruma şart.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen sene bende böyle bir konu açmıştım bir arkadaşımın arabasına yağlı boya sıçramıştı  :( eğer kesin yağlı boya ise ne mazot ne gaz tiner pasta hiçbir şey çıkarmıyor arkadaşlar würth de komple pasta cilaya verdi yine çıkmadı meguiars da kuvvetli bir sprey denediler yine olmadı  :( 002tuhaff sadece asetonla aşırı derece ovalamayla çıkardı ancak arabada cila falan bir şey kalmadı sonra tekrar cilaya verdi, gerçekten üzücü bir durum geçmiş olsun yağlı boya plastik veya dış cephe boyası gibi değil lanet birşey   :mad: