yağ yakma sebebi üst kapak mı alt takımdan mı nasıl anlaşılır?

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracım astra 2004 elegance twinport 80000 km de, aracımın üst kapağı iki defa açılmasına rağmen ve subaplar değişmesine rağmen hala yağ yakıyor. 1000 km de 1 litre. bu durum piston sekmandan mı kaynaklanabilir. sabah çalıştırmada duman atmıyor giderken de hiç farketmedim. motoru birkez daha açtırmadan neden kaynaklandığını nasıl anlarız? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hakkında bilgisi olan yok mu arkadaşlar...

wolf__68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşım senin aracın problemi bence sekmanlarınından kaynaklanıyor aynı sorun bendede vardı çok fazla yağ yakıyodu servise gittim motor yaptırmamı söyledi ve 4 gün önce tam motor yaptırdım servise götürüp iyi bi baktır bence...

katipoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı. karter havalandırma borusunu cıkar arabayı sıcak durumda calıştır eger borudan duman veya buhar cıkarsa segmanlardan. kesin bendede aynı sorun vardı 1000 km yolda 1lt yag eksitiyordu segman attım kurtuldum .takım conta segman yag filitreler toplam 375 tl tuttu işçilik yok kendim yaptım . sanada tasviye ederim.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim cevaplarınız için. Yani sadece sekman attırmakla olur mu iş, internetten baktım fiyatlarına sekman piston takımı 435 tl. fazla biligim olmadığı için soruyorum aracımın kilometresi daha 80000 km de ya bu kilometrelerde olur mu böyle bir arıza?

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var araba 94.000 de yağ yakma sorunu var ne sorunlu arabaymış.satıp kurtulcam valla

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim 2000 model astra g 171 binde, yağını devamlı kontrol ediyorum. 7500'de yağ değiştiriyorum ve hiç azalma falan yapmıyor. umarım sorununuz en kısa zamanda çözülür. hoş olmayan bir durum.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan önceki aracı astra cd idi hiç yağ yakmıyordu şimdi ise 1000 kilometrede 1 lite. Herkes kilometrede ne kadar benzin yaktığını hesaplarken be de ne kadar yağ yaktığını hesaplıyorum....

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sikinti bende de vardi.aracimi aldiğimda 86000 km idi.ama km sine aldanipta aldim.önceki sahibi arabaya hararet yaptirmiş.aldiktan 1 yil gecmeden yağ yakmaya başladi 1 hafta önce 2140 tl verdim motor rektefe oldu.kisacasi aracin km sine aldanmamak gerekir.insanlarda allah korkusu yok. Adam eşşek niyetine kullaniyor sonrasinda da çok temiz kullandim diye satiyor.servise götürsen dahi hararet yapmiş olduğunu motoru acmadan anlayamaz.bu arada başima gelen ilginç bi olayda:1999 golf vardi arabayi sattim.en son alan kişi kasko yaptirmak isteyince arabanin motor aksamindan dolayi pert kaydinin olduğunu ve arabaya kasko yapilamayacağini söylemişler.yani benden önceki sahibi arabanin altini yere vurmuş ve araba perte ayrilmis benim dahi ve benden sonra 3 kişinin bile haberi yokmuş

volkansan

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ayni sikinti bende de vardi.aracimi aldiğimda 86000 km idi.ama km sine aldanipta aldim.önceki sahibi arabaya hararet yaptirmiş.aldiktan 1 yil gecmeden yağ yakmaya başladi 1 hafta önce 2140 tl verdim motor rektefe oldu.kisacasi aracin km sine aldanmamak gerekir.insanlarda allah korkusu yok. Adam eşşek niyetine kullaniyor sonrasinda da çok temiz kullandim diye satiyor.servise götürsen dahi hararet yapmiş olduğunu motoru acmadan anlayamaz.bu arada başima gelen ilginç bi olayda:1999 golf vardi arabayi sattim.en son alan kişi kasko yaptirmak isteyince arabanin motor aksamindan dolayi pert kaydinin olduğunu ve arabaya kasko yapilamayacağini söylemişler.yani benden önceki sahibi arabanin altini yere vurmuş ve araba perte ayrilmis benim dahi ve benden sonra 3 kişinin bile haberi yokmuş
insanın önce kendine saygısı olmalı, ayıp ayıp!!