Yağ Müşürü

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle tüm Opelim.net kullanıcılarına selam.

Benim bir sorum olacak. Forumda incelediğim kadarıyla yağ ışığının yanması ile ilgili sorunlarda ilk önce yağ müşürü daha sonra yağ pompası değişimi öneriliyor. Bende ilk adımı gerçekleştirmek istiyorum ancak iki usta yağ müşürünün yerini bulamadı. İnternet üzerinden aldığım yağ müşürünün doğru olmadığını falan söylediler. Astra g kasalarda yağ müşürü nerede. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kimsenin bilgisi yok herhalde.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Yağ pompası normal basınçta kesin olarak çalışıyor mu? Müşür sadece ışığı yanlış yakar, yada yakmaz. Pompa bozuksa motor kitlenebilir, hasar aldığı da kesindir. Yağ müşürünün yerini maalesef bilemiyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ pompası yanında...motor triger kısmı altındakabin tarafından bakarsan altdan görürsün...ilgin usta bulamadığı bu arada...

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim.

Sorunumu şöyle anlatayım. İstanbul-Bingöl arasında giderken Elazığ'da yağ ışığı yandı. Ayrıca yanma anında motorda ekstra bir seste vardı. Aracı sağa çekip durdurdum ve tekrar çalıştırdım. Yağ ışığı söndü ancak motordaki ses hala devam ediyordu. Hararet yapmamıştı ancak 10-15 dk. kadar soğumasını bekledim ve çalıştırdım, ses kesildi. Aracım LPG'li ve 7000 km oldu taktıralı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ seviyen nasıl baktınız mı? ses derken nasıl bir ses?
bu arada motor ne?

Son düzenleme:

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yağı çubuğun en üst seviyesindeydi. Ses motorun normal sesinden farklı olarak tır.tır.tır.tır. şeklinde.

muhammetaliyilmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ pompası normal basınçta kesin olarak çalışıyor mu? Müşür sadece ışığı yanlış yakar, yada yakmaz. Pompa bozuksa motor kitlenebilir, hasar aldığı da kesindir. Yağ müşürünün yerini maalesef bilemiyorum.

Anladım müşür sadace ışığı yakıyorsa motordan gelen ses farklı bir sebepten. pompadan önce bakılabilecek var mı. Burada servis olsa götüreceğim ama servis yok. İşin ehli usta da yok.