Yağ kaçağı h.k

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabayı aldığımdan beri yağ eksiltiyor yaklaşık olarak 1000 km de 2 litre civarı, anladığım kadarıyla benim araba hem yağ yakıyo hemde yağ kaçırıyo. arabadan biraz anlayan bir arkadaş motora bakıp üst kapak çontasından kaçırdığını söylemişti. su pompası sandığımız parçanın üstü hep yağlı ve hiç kurumuyor resimden belki pek anlaşılmaya bilir.(bu arada siteden resimleri koyamadım ondan aracı site kullandım) anlayan arkadaşlar yorumlarını lütfen esirgemesin şimdiden teşekkürler..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 11:28 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 11:24 ----------

bu arada arabanın altını bıraktıgım yerleri sürekli kontrol ediyorum ama yerde yağ izi yok arkadaşım dediğine göre çok az oldugu için yere damlamadan motor üstünde dağılıp gidiyormuş yağ sizce contadan kaçırıyorsa böyle bişey olabilir mi. yada illaki yere ulaşırmı vereceğiniz bilgiler doğrultusunda contayı değiştirmeyi düşünüyorum. ty..

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kapaktan terleme yoluyla yağ buharı atar, bu da çok önemli değildir.
başka kaçıran bir yer yoksa demek ki senin arabanın motoru bitik ve eksilen yağı komple yakıyor.
bir ustaya göstersen iyi olur.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üst kulpütör kapağı contası fazla birşey tutmaz öncelikle onu değiştirin hazır değişmiş iken boğaz kelebek temizliği ile birlikte karter havalandırma ve boğaza giden hortumlarda temizlensin bakalım yakma seviyesi nereye inecek.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların belirttiği gibi terleme var ama biraz fazla. Conta değişecek. 30 tl civarında. Egzostan mavi duman atiyorsa araç yağ yakiyordur. Segman atılması gerekiyor. 1500 tl falan tutar.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi