yağ eksiltme vectra c

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha yağı değiştireli 2500km oldu. uzun yol yaptım. yüksek hızlarda. bu sabah işe giderken yağ lambam yandı. çubuğa baktım çubuk bomboş hiçbir çentikte yağ izi yok hatta çubuk kupkuru 400ml de bor power koymuştum. hemen bir yerde yağ bulup 2lt yağ koydum. ışık anca söndü. şimdi bu kadar yağ 2500km de nereye gitti??

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motorda yağ kaçağı vs. varmı ?kontrol ettinmi?2.500 km de anormal bir durum :(

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca ne marka yağ koydurdun?yağ ışığı yanmadan önce yol bilgisayarı uyarı vermedimi?

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarı uyarı verdi. bakımda gm yağı konuldu. eklediğim yağ opetin 10w-40 yağı. yağ kaçığı olmaması lazım hiç dikkatimi çekmedi ben gene bir gösteriem

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sana tavsiyem önce aracını kontrol ettir sızıntı vs. varmı sonra mobil 1 0w 40 yağ al ve yağını değiştir bizim araçlara mobil 1 0w40 motor yağı tavsiye ediliyor .

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okey o an elime ne geldiyse onu koydum yoksa motoru elime alacaktım

erkan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okey o an elime ne geldiyse onu koydum yoksa motoru elime alacaktım
ama sen yine yağ lambası yanmadan önce bilgisayar uyarı verince eklemen gerekirdi neyse sorun yok ama dediğim gibi yağ olarak mobil 1 0w40 koydur mutlaka sanırım sorun ortadan kalkar

dtvolkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama sen yine yağ lambası yanmadan önce bilgisayar uyarı verince eklemen gerekirdi neyse sorun yok ama dediğim gibi yağ olarak mobil 1 0w40 koydur mutlaka sanırım sorun ortadan kalkar
bilgisayar da yağ işareti görür görmez aldım. problem yok

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence bu kadar surede 2lt yag eksiltmesi yagin markasindan kaynaklanmaz. :eek: Benim bir onceki aracimdada ayni problem olmustu. Sebep pulsuz sikilan karter tapasinin karteri catlatmasi cikti. :mad:Bence bu kadar yag kacaginda aracin motor cevresinde yag izi varmi ilk once sen ona bak sonra bir servise git. Allah gostermesin, motor isi bu sakata gelirsin.:confused:

Son düzenleme:

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha yağı değiştireli 2500km oldu. uzun yol yaptım. yüksek hızlarda. bu sabah işe giderken yağ lambam yandı. çubuğa baktım çubuk bomboş hiçbir çentikte yağ izi yok hatta çubuk kupkuru 400ml de bor power koymuştum. hemen bir yerde yağ bulup 2lt yağ koydum. ışık anca söndü. şimdi bu kadar yağ 2500km de nereye gitti??

Bor power'in faydasını gördünüzmü motorun sesinde azalma rahatlama oldumu bende kullanmayı düşünüyorum da. Ayrıca aracın yeni bir araç yağ eksiltmemesi lazım muhtemelen kaçak vardır.