yağ dolumu

Emrullah0535

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
merhabalar ,
aracımın periyodik bakımında yağ değişimi sırasında aracın yanında idim,
yağı boşalttı filtreyi yeniledi. yağ çubuğuna sürekli bakarak kutunun hepsini boşalttı bu arada arabayıda çalıştırdı bi ara devir daim yapsın filtre dolsun diye,
size sormak istediğim araç kullanım kılavuzunda 3,5 litre yazıyor ama gm yağın hepsini döktü bende gördüm tam max ta kaldı. kutu 4 litre diye biliyorum
kapasite 3,5 ise kalan 0,5 yağ filtreyemi gitti, yoksa fazlamı koydu yağı bir zararı olurmu ?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yagı fazla koymus , sabah marsa basmadan yag cubugunu cıkar sil tekrar sok cıkar fazla oldugunu görürsün

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağı yarım litre fazla koymuş, aracınız yağ yakmıyorsa benzinliğin birinde 3-5 lira verip fazla yağı çektirin derim.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar ,
aracımın periyodik bakımında yağ değişimi sırasında aracın yanında idim,
yağı boşalttı filtreyi yeniledi. yağ çubuğuna sürekli bakarak kutunun hepsini boşalttı bu arada arabayıda çalıştırdı bi ara devir daim yapsın filtre dolsun diye,
size sormak istediğim araç kullanım kılavuzunda 3,5 litre yazıyor ama gm yağın hepsini döktü bende gördüm tam max ta kaldı. kutu 4 litre diye biliyorum
kapasite 3,5 ise kalan 0,5 yağ filtreyemi gitti, yoksa fazlamı koydu yağı bir zararı olurmu ?

Filitre de değiştiği için onun içine bir miktar yağ alır hesap ayniya gelir sıkıntı olmaz

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
3.5 yazıyorsa 3.5 koyulmalıdır hocam. Ben de bunu bazen ustalara anlatmak da o kadar zorlanıyorum ki. Yok neymiş filtre değişiyormuş da 4litre tam gelirmiş de.Hiçbir alakası yok. Ben genelde yağı koyarken ısrarla 3.5 diyorum başında durup. Son iki değişimdir ise yağı kendim aldığım için yarım litresini ufak su şişelerine alıp değişime öyle götürüyorum. Değiştiren usta 4 litreyi koydum sanıyor :) sonra da çubuğu çekip bakıyor, heh tam geldi, gördün mü diyor :)

onurcom60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ustaların hepsimi aynı. Ben de aynı şeyi yapacağım artık. İyi fikir.
3.5 yazıyorsa 3.5 koyulmalıdır hocam. Ben de bunu bazen ustalara anlatmak da o kadar zorlanıyorum ki. Yok neymiş filtre değişiyormuş da 4litre tam gelirmiş de.Hiçbir alakası yok. Ben genelde yağı koyarken ısrarla 3.5 diyorum başında durup. Son iki değişimdir ise yağı kendim aldığım için yarım litresini ufak su şişelerine alıp değişime öyle götürüyorum. Değiştiren usta 4 litreyi koydum sanıyor :) sonra da çubuğu çekip bakıyor, heh tam geldi, gördün mü diyor :)