yağ damlatma sorunu

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
merhabalar geçenlerde yazmıştım krank keçesi sorun yaratmıştı değişti yine damlattı tekrar söküldü keçenin yayının olmadığını farkettik neyse yenisi ve silikonlamadan sonra taktık bu arada şanzuman hazır yerdeyken benzinle temizledik sıfır gibi oldu topladık ve süpriz bu seferde şanzuman gurubun üst tarafından hareket edip durunca 3/5 damla yağ geliyor hareket etmezsem damlama olmuyor ustama göre şanzumanı benzinle temizlediğimiz için olmuş vites milinin ordan geliyor gibi biraz kullan tozdan damlatmayı keser kesmezse bakalım dedi arada yağı kontrol ederiz dedi hemen hemen hergün birlikteyiz pek ısrarcıda olamadım yinede sizlerinde fikrini alayım dedim bu tür bir sıkıntı yaşıyanınız oldumu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
şanzuman yağını bile değiştirtmiyorum usta fabrikanın koyduğu yağ kaliteli öterse karışmam dedi ellemedim

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şanzıman üst kapak yani vites arayıcı kapağından geliyor sanırsam. Kapağın küçük bir keçesi ve contası var, basit bir operasyonla değiştirilebilir.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
benzinle temizlediğimiz için oldu ne demekmiş çok komik geldi bana.
iki kere eline yüzüne bulaştırmış işi şimdi de başka taraflara suç atıyor resmen.
temizlenen yerden yağ atar ne demekmiş ya..
adam gibi yapsa hiç biryerinden atmazdı emin olun..
toz toprak dolmasını beklemekte güzel bir çözüm önerisi olmuş..
bence siz düşünmeden değiştirin bu ustayı.
sürekli gidip gelmekten fazla yüz göz olmuş sizinle.

dj_aktif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sertan sana katımıyorum...!!!!!!!! Şanzımanın üzeindeki bi conta ve keçe yapıştırıcılar yardımıyla monte ediliyor. o yüzden benzinle yıkanırsa şanzıman, benzinin ulaştığı her noktada yapıştırıcı özelliğini yitirir. Biz derbey kullanıyoruz şanzıman toplarken. Derbeye benzin temasta bulunursa bi düşün bakalım neler oluyo?

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
yorumlarınız için teşekkürler ben ustamı değilde keçe ve conta değiştirmeyi daha uygun buluyorum...:D:D:D

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
Sertan sana katımıyorum...!!!!!!!! Şanzımanın üzeindeki bi conta ve keçe yapıştırıcılar yardımıyla monte ediliyor. o yüzden benzinle yıkanırsa şanzıman, benzinin ulaştığı her noktada yapıştırıcı özelliğini yitirir. Biz derbey kullanıyoruz şanzıman toplarken. Derbeye benzin temasta bulunursa bi düşün bakalım neler oluyo?
güzel söylüyorsun da bunu sen biliyorsun da o usta neden bilmiyor madem?
yıkarken neden söylemedi kardeşim benzin zarar verir yıkama mesuliyet almam sonra diye? üstelik ilk yaptığı işte de yarım iş yapmış. yaysız takmış işte. kesinlikle bu tür göz ucuyla iş yapan insanlardan uzak durmak lazım BENCE tabi...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
yorumlarınız için teşekkürler ben ustamı değilde keçe ve conta değiştirmeyi daha uygun buluyorum...:D:D:D
bakalım o ustaya gitmekte ısrar ettikçe daha kaç kere keçe conta değiştireceksiniz.. yada işte ellediği yeri kaç defa da toplayabilecek...
talihsizlik bir kere yaşanabilir, herkes hata yapar ama aynı hatayı yapmakta ısrarın adı farklıdır... tercih sizin. gönlünüze göre olsun herşey... kolay gelsin...

aoguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 3 gün sonra bi astra alacağım kısmet olursa 2000 model 1.6 GLç onda daterleme oluyomuş anladığım kadarıyla. çünki haftada filan 1 damla yağ düşüyor dedi. bunun sebebi,neresinin değişmesi gerektiği yada maliyetiyle ilgili bilgisi olan var mı?