yağ çubuğu göstergesi nerede olmalı

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b 2.0 cd otomatik şanzumanın yağı arkadaşlar çubuğu uzerindeki max işaretinin yaklaşık iki parmak üzerinde bu normalmi fazla ise fazla yağ bi problem oluşturulurmu vites geçişlerindede hafif vuruntu var yağın fazla olmasından kaynaklanabilirmi acaba

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi yağı nasıl kontrol ettiğin çok önemli bu vuruntu az yağdan olması bilinen birşey
çok yağda yaparmı? yapar ve zamanla şanzımanın kaçırmasına hatta bozulmasına sebeb verir...
şimdi yapman gereken düz yerde aracın çalışırken fitesi bir D ye bir P ye getirip sonra P de bırakman motor sıcak el frenini çekmen ve yağ çubuğunu çıkarıp(dikkat kıl toz bırakmayan bez) le temizlemen ve tekrar sokup çıkarmanla en iyi ölçümü yaparsın bunun dışındaki ölçüm yanlıştır...çubukta sıcak ölçüm değerlerine bakarsın...
işte şimdi fazla ise o zaman fazlasını aldırırsın...
Ama kanaatım yağ eksik :)

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi yağı nasıl kontrol ettiğin çok önemli bu vuruntu az yağdan olması bilinen birşey
çok yağda yaparmı? yapar ve zamanla şanzımanın kaçırmasına hatta bozulmasına sebeb verir...
şimdi yapman gereken düz yerde aracın çalışırken fitesi bir D ye bir P ye getirip sonra P de bırakman motor sıcak el frenini çekmen ve yağ çubuğunu çıkarıp(dikkat kıl toz bırakmayan bez) le temizlemen ve tekrar sokup çıkarmanla en iyi ölçümü yaparsın bunun dışındaki ölçüm yanlıştır...çubukta sıcak ölçüm değerlerine bakarsın...
işte şimdi fazla ise o zaman fazlasını aldırırsın...
Ama kanaatım yağ eksik :)

Konu kirliliği olmasın astra g benim araçta manuelde şanzuman yağına nasıl bakılıyor :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onur arabanı kaldırırsan liftle ön kısmınıdan arkaya doğru yani şanzımanın arkasında orta kısmında tıpa olacaka yanılmıyorsan ya iç torx yada altı köşe olacak onu sökeceksin araç düz iken elini içine sokacaksın yağ tam seviyede olması lazım yani tıpa seviyesinde

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sana resim buldum
tıpayı açınca elle kontrol et eline yağ gelmesi lazım eksik ise burdan doldurursun dışa akana kadar sonra tıpayı tekrar sıkarsın
Motorunten.JPG

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Onur arabanı kaldırırsan liftle ön kısmınıdan arkaya doğru yani şanzımanın arkasında orta kısmında tıpa olacaka yanılmıyorsan ya iç torx yada altı köşe olacak onu sökeceksin araç düz iken elini içine sokacaksın yağ tam seviyede olması lazım yani tıpa seviyesinde

Vayy ben şimdi buna bakarım ilgin için teşekkürler :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun zaman kontrol edilmedi ise terleme vs varsa kontrol etmek yararlıdır
artı aynı Savaş abimin dediği gibi tıpa beş aşağı beş yukarı yeri aynıdır
resim astra dti f23 şansıman bu arada :)