Yağ basıncı düşük uyarısı

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bu uyarı neden yapabilir başına gelen boyle bir arıza uyarısıyla karsılasan varmı aracım 2012 makyajsıZ 1.3 cdti sport stil bakıma gireli 10 ay oldu 4900 km oldu araç 49binde ve aracın yag seviyesi eksik değil son bakımı 45000 bakımına özel serviste girdim yardımcı olursanız sevinirim

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Yağ basıncı düşük uyarısı

Yağ basıncının düşmesi muhtemelen yağ pompası arızası. Aklıma ilk bu geliyor uzman biyere götürmenizde fayda var.

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

45 bın bakımda yag fılıtresını malesef ıkı parmak gebıslıgınde daha ufak bır fılıtre kullanmıslar ve fılıtre kagıt fılıtre oldugundan kalıtesız bı urun kullanılmıs yapıskan ıcerdıgınden fılıtre yeterı kadar ıslevını yerıne getırmedıgınden bu uyarıyı vermıstır dedıler bosch marka fılıtre takıldı tekrar aynı uyarıyı verırse bılgılendırırım. yag pompası olması dusuk dedıler cunku ıkı gun once 160-180 km hızlara çıktım otobanca yuksek hızda pompa olsa mutlaka arıza verırdı dendı..

simirnoffredbull

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam ince yağ koymuş olabilirler. Eğer filtreden kaynaklanmıyorsa hangi yağdan koyduklarına dikkat et. Motor ısınınca yağ daha da inceliyor ve yeteri basıncı yapamıyor. Bir önceki arabamda ince yağ koyduklarından tm 1 sene uğraştım sonunda yağdan olduğunu tespit ettik