Xeonon far montajı yaptıranlar

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Xenon far taktıran arkadaşlar hangi marka taktırdıklarını ve eğer varsa problemlerini paylaşabilirler mi?

Ben TWIN H7 6000K Xenon taktırdım.

4266Adsiz.jpg

http://www.modifiye.com.tr/tuning/5056-239-H7-6000K-Xenon-Kit-Dijital-Ballast-.aspx

Eğer kapıları kumandadan dış aydınlatma açık olarak ayarlı şekilde açarsam (yani kapıların açılmasıyla birlikte farların yanması konumu) sağ farım önce yanıyor sonra sönüyor.
Ama aracı çalıştırdıktan sonra herhangibir problem olmuyor. Ballastı ve farı da değiştirdim ama problem devam ediyor.
Başka benim gibi problemleri olan arkadaşlar var mı?

Teşekkürler,

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Xeonon far montajı yaptıranlar

Selimy bey merhaba.
Bende düşünüyorum xenon taktırmayı.Fakat merceksiz olduğu için ışığı malum çok dağıtıyor rahatsız edici bir durum.En azından far ampulumuzun önünde honda civiclerdeki gibi şapka (reflektör)olsaydı düşünmeden taktırıdım.Sizden ricam foto koyabilirseniz sevinirim.Işığın rengini merak ediyorum.Ve kullanımından memnunmusunuz? Hiç şikayet sellektör aldınız mı karşı taraftan ? Tşk.ler.

selimy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
Selimy bey merhaba.
Bende düşünüyorum xenon taktırmayı.Fakat merceksiz olduğu için ışığı malum çok dağıtıyor rahatsız edici bir durum.En azından far ampulumuzun önünde honda civiclerdeki gibi şapka (reflektör)olsaydı düşünmeden taktırıdım.Sizden ricam foto koyabilirseniz sevinirim.Işığın rengini merak ediyorum.Ve kullanımından memnunmusunuz? Hiç şikayet sellektör aldınız mı karşı taraftan ? Tşk.ler.

en kısa zaman eklemeye çalışacağım resimleri. herhangibir selektör veya şikayet almadığımıda belirteyim.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşşekkür ederim.Sabırsızlıkla bekliyorum.

dadas1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben taktırdım gayet memnunum yanmada sıkıntı var ıse yanlış balans almışsınızdır balansların kenbas özellikli olmasına dikkat edin yoksa anmaz devamlı filaş çakar

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selimy link' Alıntı:
Selamlar,

Xenon far taktıran arkadaşlar hangi marka taktırdıklarını ve eğer varsa problemlerini paylaşabilirler mi?

Ben TWIN H7 6000K Xenon taktırdım.

4266Adsiz.jpg

http://www.modifiye.com.tr/tuning/5056-239-H7-6000K-Xenon-Kit-Dijital-Ballast-.aspx

Eğer kapıları kumandadan dış aydınlatma açık olarak ayarlı şekilde açarsam (yani kapıların açılmasıyla birlikte farların yanması konumu) sağ farım önce yanıyor sonra sönüyor.
Ama aracı çalıştırdıktan sonra herhangibir problem olmuyor. Ballastı ve farı da değiştirdim ama problem devam ediyor.
Başka benim gibi problemleri olan arkadaşlar var mı?

Teşekkürler,

Araçlara sonradan takılma merceksiz xenon kitlere aracın beyinlerine inanılmaz hasarlara yol acıp maddi kayıp sağlıyor.. Kaldıki kendi sarı halojen aldıgınız verimi asla alamıyorsunuz özellikle yagmur kar asfalt yeni ise vs.. Dikkat edin

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mesela ben mercekli far aldım sonradan xenon taktırdım.Şimdi aracın beyni zarar görecekmi görmeyecekmi?
Mercekli ile merceksiz xenon arasındaki bu farkı anlayamadım.

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
mesela ben mercekli far aldım sonradan xenon taktırdım.Şimdi aracın beyni zarar görecekmi görmeyecekmi?
Mercekli ile merceksiz xenon arasındaki bu farkı anlayamadım.

Mercekli olsun veya olmasın mercak alın veya takmayın.. Xenon kitler araclarda arıza ısık lambası yakabılıyor.. Tabi burda marka da önemli.. Zaten araca sonradan mercek alamassınız.. Ancak ve ancak kendi emekleriyle yapan kişiler yaptırırsınız.. Ornegin sizden aracınızın komple fark takımını sokup yollamanız ıstenıo veya dukkanı var ıse oraya cagrıyo.. Aracın Komple far tası vs sokuluyor kendi ellerinde olan sıze uygun mercek tas vs ayarlanıo kesılıo bıcılıo yapıstıırılıo.. Xenon kit ve ampulleri takılıyo Mercekli xenon kit olarak D2S uyuyor mesala.. Belki aracınıza guzel bi görüntü verebiliyorsunuz ama bunların yanındaki zararları söle söleyeyim.. Far takımınız acılıp kapandıgı ıcın yıkama vs sonrası ıcı buhar yapabılıo.. kendim yaptırdım örnekleri var elimde isterseniz yukleyebilirim megane 3 e yaptırmıstım.. Mercekli araclara bi-xenon yıkama istenio muayne sırasında gecemeye bılıosunuz.. bunlar gibi bircok örnek var.. Geelim Normal kit xenonlara traficte kesinlikle yasak cezası var diye biliorum ama pek uygulanmıo xenon kitlerin orjinali 4300 k yani bizim araclarda takılı olanlar sonradan piyasa surulenler 6000 k ve uzerı yanı tamamen karsıdan gelen arkanızdan gelen sızı kor eden far grubu ıste bunlar.. Ve piyasada kesinlikle orjinal 4300 k orjinal ampulleri bulamassınıuz dikkatinize

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. Özer,

Bahsedilen uygulama ve buğu konusu ile ilgili paylaşacağınız fotoğraflar konuya zenginlik katacaktır.

Sizden ricam...