xenonlar şaşırdı!! bir haller oldu

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
mustafakibaroglu.wordpress.com
bu akşam eve dönerken sol xenon farın arada hızlıca gidip geldiğini gördüm aldırmadım. ilerledikçe sellektör yaparken sellektör sırasında xenonlar yine aynı şeyi yapıyorlardı, kapanıp açılıyorlar

ışıklara geldim dreksiyorunu sağa sola çevirince yine aynısı oldu hatta gösterge ışıkları bile zayıdlarken xenonlar kapnıp açıklır gibi oldu o anda sol xenon söndü

ve bir an eps ışığı yandı söndü kısacası aracın voltajı çok düştü..

bende hemen farları kapatın eve kadar parklarla idare ettim sorun kalmadı, bu şekilde sellektör yapıyor problem yok.

eve geldiğimde rolantide xenonları yaktım sorunsuz yandılar ama korktum fazla kurcalamadım..

kaputu açıp xenon balastlarına baktığında ciddi ısınmışlardı

sizce bu neden olur?

akü diyeceğim ama yaz günü akü olacağını sanmıyorum. :confused:

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ucuz etin yahnisi gibi duruyor :)
şaka bir yana iyiki bozulmuş. corsada mercek olmadığına göre merceksiz farda milletin gözünü kör edeceğine çıkart gitsin.

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün gece saat :12:30 gibi çorludan istanbula dönüyordum.Arkamdaki sol şeritteki arabadada aynı sorun vardı sanırım .İnsanı yanıltabilirde.Çokda hızlı idi .

Bence işin ehli ve bilinen büyük bir yerden yaptırmak gerekiyor.

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
ucuz etin yahnisi gibi duruyor :)
şaka bir yana iyiki bozulmuş. corsada mercek olmadığına göre merceksiz farda milletin gözünü kör edeceğine çıkart gitsin.

nereden biliyorsun mercek far kiti olmadığını?

ayrıca xenonların markasını biliyormusun?

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nereden biliyorsun mercek far kiti olmadığını?

ayrıca xenonların markasını biliyormusun?
vallaha senin aracındakilerin marka modelini bilemem tabiki. mercek olup olmadığınıda bilemem. mercek corsalarda genelde yok anlamında söyledim. mercek ile kullanıyorsan tepe tepe kullan tabiki onda sıkıntı yok.xenon kullanacam hevesi ile merceksiz fara takılmasının karşısındayım.
bende astra olduğundan merceksiz fara xenon taktırıpda küfür yemek istemediğimden taktırmadım.bundan dolayı ilgide olmayıncada araştırmadığım için hiç mi hiç anlamam bu xenonun hangisi kaliteli hangisi adi dşye bilmem.
bi forumda dolaşan yorumlardan bilgim var.adi xenonlar genelde seninki gibi balans yakıyorlar.
neyse amacım seni kırmak değildi.alınmış isen kusura bakma.

onkyo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
vallaha senin aracındakilerin marka modelini bilemem tabiki. mercek olup olmadığınıda bilemem. mercek corsalarda genelde yok anlamında söyledim. mercek ile kullanıyorsan tepe tepe kullan tabiki onda sıkıntı yok.xenon kullanacam hevesi ile merceksiz fara takılmasının karşısındayım.
bende astra olduğundan merceksiz fara xenon taktırıpda küfür yemek istemediğimden taktırmadım.bundan dolayı ilgide olmayıncada araştırmadığım için hiç mi hiç anlamam bu xenonun hangisi kaliteli hangisi adi dşye bilmem.
bi forumda dolaşan yorumlardan bilgim var.adi xenonlar genelde seninki gibi balans yakıyorlar.
neyse amacım seni kırmak değildi.alınmış isen kusura bakma.

estagf.. problem yok

ama şuna dikkat ediyorum forumda nezaman xenon konusu açılsa mutlaka bu muhabbete bağlanıyor :)

herkesde apaçi değil ki kardeşim :rakir:

benim motosikletimde bile xenon vardı mercekli dedeğildi ama motosikletde hayati önem taşıyor, sürücülere karşı özellikle dikkat çekmenizi sağlıyor

bu normal aynalı farlarda xenon olayına bende karşıyım ve kıl oluyorum

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
estagf.. problem yok

ama şuna dikkat ediyorum forumda nezaman xenon konusu açılsa mutlaka bu muhabbete bağlanıyor :)

herkesde apaçi değil ki kardeşim :rakir:

benim motosikletimde bile xenon vardı mercekli dedeğildi ama motosikletde hayati önem taşıyor, sürücülere karşı özellikle dikkat çekmenizi sağlıyor
bu normal aynalı farlarda xenon olayına bende karşıyım ve kıl oluyorum
benimde bahsettiğim bu mustafa.adam aracında güzel duruyor diye uzunlara kısalara sislere xenon takıyor. sellektör yapması hadi neyse ama kısalar ve sisler yanık gezmez mi ona sinir oluyorum.böyle birini görünce bende çakıyorum uzunları sinirden. xenon güzel duruyor katılıyorum,bende beyeniyorum ama mercek olmadı mı karşı tarafı bitiriyor.mercekli far alamıyorsan bırak küfür yeme be kardeşim dimi ama.
mercek olanlarda sıkıntı yok onların ışık dağılmıyor. ama o apaçiler yokmu balastları yanasıcalar,farları patlayasıcalar :) onlar deli ediyor insanı.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Duyduklarımız doğruysa; artık TÜV'de tek başına mercek de yeterli değilmiş, mercekle beraber, far yıkama ve otomatik far seviye ayarı da isteniyormuş.