Xenonda Acil Yardıma ihtiyacım war

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 ay kadar önce kısa, uzun ve sis olmak üzere tüm ampülleri Osram Nightbreaker serisi ile değiştirdim ( Kısa ve Uzunlar H7 55 watt , sisler H3 ) %90 daha fazla aydınlatma ve %10 daha beyaz sloganıyla tanınıyor. Sloganın hakkını veriyor bence. Xenon'u havası için değil de aydınlatma için takma gereksinimi duyuyorsan eğer nightbreaker'ı kesinlikle tavsiye ederim. Kar fırtınasında, koyu-açık renk asfaltta, ıslak zeminde tecrübe ettim, eskisine oranla arada bariz bir fark var, çok memnunum. Ayrıca sonradan takılan xenon farlardan verim alınamadığı söyleniyor, ben sıcak bakmadım bu yüzden. Örneğin CDX modellerde xenon far var sözde ama önünüzü zor görüyorsunuz bazen. Yeni Honda Civic'lerdeki xenon kadar iyi aydınlatanını görmedim şahsen. Sonradan takılp sorun çıkarmadan o performansı alabileceğime inansam hemen xenon taktırırdım..

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca araçlarınıza 85w veya 100w lık ampül takmayın lütfen. Normali 55 watt'tır. Trafikte çok rastlıyorum, hem beyaz olsun hem çok aydınlatsın hem de xenon takmayım diyen tiplere. Ve inanın çok sinirleniyorum, önünü aydınlatmaktan çok etrafa ışık saçıyor resmen. Çok rahatsız oluyorum ve uyarmaya çalışıyorum (arkasına geçip uzunları yakarak veya arka sisleri yakarak :) ) Hem 55 watt üzeri ampüller bizim araçlar için teknik olarak da sağlıklı değil. Yansıtıcıları karartma veya tesisatı yakma gibi sorunlar çıkabilir.

byozbay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon farlarının kısa zamanda bagaslndıgı beyinde sorun oldugugnu söylemişti bana oto elektiricim arza veriyor ve radıman alamıyorsun dedi osram beyaz ampul kullan dedi o daha iyi yada orjinal bulursan taktır derim

canercp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenon farlarının kısa zamanda bagaslndıgı beyinde sorun oldugugnu söylemişti bana oto elektiricim arza veriyor ve radıman alamıyorsun dedi osram beyaz ampul kullan dedi o daha iyi yada orjinal bulursan taktır derim

Yanlış anlama ama oto elektrikçini değiştir bence... ;)

alperduyan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6000K xenon beyaz ışık veriyor ve çok hoş görünüyor. Halojene göre çok daha iyi aydınlatma sağlayor. Görüş alanı süper. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sorum merceksiz fara takıldığında karşıdan gelen sürücünün gözünü alırmı ve ışık dağılır mı? bunlarda sorun olmazsa tanış arkadaşa taktır

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ynei honda civic farları üzeridne bi far görmedim demiiş arkdaslardan biri

mtec marka kullanıyor yeni civicler bende mtec tavsiye ederim yakında alcam insalalh

xenonda tavsiyem fiyat performans açısından mtec

halojen alcaksanız eger osram night breaker 1 numara

coskuncalskan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgileriniz için çok sağolun arkadaşlar bu hafta içinde 350ytl'ye cyclone marka h7 8000k taktırmayı düşünüyorum mercek takmayacağım.bence merceksiz daha hoş görünüyor vede en büyük etken merceğe vereceğim param kalmıyacak:)

Son düzenleme:

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
350 liraya cylone alcagına 315 liraya mtec al

internette cyclone arıza lambazı yakmaz diye yazmısşlar heryer e millette sanıyo cyclone iyi bişey

çin malı ama kaliteli çin malı

mtec japon balast general electrics ampullere sahip mtec al