Xenon yardım.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bİldiğim kadarıyla C4 te H4 yok.Uzun ve kısa için ayrı ayrı ampul kullanılıyor.Uzunlar halojen olarak kalırsa sellektörde sorun olmaz.Uzunlar içinde philips in yüksek ışık veren ampullerinden kullanabilirsiniz.Normal halojenlerden çok daha iyi ışık verdiği konusunda çok kişi hem fikir.Veyahutta orjinal fara çıkmacılardan bosch yada hella orjinal cam mercekli bi-xenon merek alıp profesyonel bir şekilde monte ettirerek te sorunu çözebilirsiniz.Daha önce bu konularda biraz araştırmrm olmuştu.Bi xenon denen sistem mercek içindeki bir kapakçığın yukarı aşşağı hareketiyle farların uzun ve kısa hüzme ışıtmasını sağlayan bir sistem olarak açıklayabiliriz kısaca.

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
montaj sırasında malesef kabloları kesiyorlar :S xenon kitinin soketleri araçların far soketleriyle uyuşmuyor... ben eski aracımı satarken xenonlarımı almıştım tekrardan normal farlarını taktırmıştım..

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bİldiğim kadarıyla C4 te H4 yok.Uzun ve kısa için ayrı ayrı ampul kullanılıyor.Uzunlar halojen olarak kalırsa sellektörde sorun olmaz.Uzunlar içinde philips in yüksek ışık veren ampullerinden kullanabilirsiniz.Normal halojenlerden çok daha iyi ışık verdiği konusunda çok kişi hem fikir.Veyahutta orjinal fara çıkmacılardan bosch yada hella orjinal cam mercekli bi-xenon merek alıp profesyonel bir şekilde monte ettirerek te sorunu çözebilirsiniz.Daha önce bu konularda biraz araştırmrm olmuştu.Bi xenon denen sistem mercek içindeki bir kapakçığın yukarı aşşağı hareketiyle farların uzun ve kısa hüzme ışıtmasını sağlayan bir sistem olarak açıklayabiliriz kısaca.
kemal bey uzun açıklamalarınız için teşekkür ederim. ancak bu kadar zahmete girmeye gerek varmı düşünmek lazım aslında. uzunlarda halojen kalsın napalım artık. zaten uzun farlarım gayet güzel gösteriyor.

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
montaj sırasında malesef kabloları kesiyorlar :S xenon kitinin soketleri araçların far soketleriyle uyuşmuyor... ben eski aracımı satarken xenonlarımı almıştım tekrardan normal farlarını taktırmıştım..
gayet mantıklı. kaliteli xenon sa eğer. :)

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
dediğim gibi 2 takımını 320 tl ye almıştım pek kaliteli bişi değildi yani... 1 senden fazla oldu tabi şimdi daha ucuz..

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
pıhılıps ampuller toptancıda 50 lıra tanesı bıde osram marka vardı oyle hatırlıyorum ampul farkı tabıkı vardır aydınlatması acısından marka markadır her zaman

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Philips in adını hatırlamadğım bu güçlü ışık veren serisi hem güçlü ışık veriyor hemde xenon rengine yakın bir rengi andırıyor.4300 lerin tabi :)Ama u xenon görünümlü ampuller gibi gece yağmuru görünce mum ışığına dönmüyor.

Fenerlist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Mtec 6000 kelvin var çokta memnunum ! sene oldu bir yıl daha garantisi var bir sıkıntı yaşamadım.

Arabayı akşam kullandığımda bazen içimden o sarı farlarla nasıl gitmişim diyorum :D

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende Mtec 6000 kelvin var çokta memnunum ! sene oldu bir yıl daha garantisi var bir sıkıntı yaşamadım.

Arabayı akşam kullandığımda bazen içimden o sarı farlarla nasıl gitmişim diyorum :D
mtec iyidir diyosunuz yani .vermem gereken karar şu. 210 tl ye philips mi (ki normal fiyatı çok daha yüksek) yoksa 120tl ye başka bir markamı (bununda normal fiyatı 180 tl). arkadaşım saolsun :)

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
philipsin diamonvision udur o ampuller...zenona en yakın ampul sanırım..